Partner serwisu
13 września 2018

Wodociągi w Chodzieży sfinalizowały wykup na własność ujęcia wód podziemnych

Kategoria: Aktualności

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. w Chodzieży informuje, że w sierpniu 2018r. sfinalizowały wykup na własność ujęcia wód podziemnych przy ul. Mańczaków w Chodzieży.

Wodociągi w Chodzieży sfinalizowały wykup na własność ujęcia wód podziemnych

W skład ujęcia wody wchodzi działka o pow. 0,1064 ha, studnia głębinowa z samowypływem o wydajności 30 m3/h oraz budynek pompowni ze stalowym zbiornikiem wody o pojemności 42 m3. Na terenie działki znajduje się także druga studnia głębinowa, która z uwagi na stan techniczny oraz warunki hydrogeologiczne nie jest użytkowana.

Ujęcie eksploatowane przez Spółkę od 2006r. do tej pory było dzierżawione, obecnie jest już własnością MWiK. To jedno z 10 ujęć wody, jakie wykorzystują chodzieskie wodociągi (7 na terenie miasta i 3 na terenie Gminy Chodzież). Znajduje się na nich 18 czynnych studni głębinowych. Obiekt przy ul. Mańczaków jest bardzo ważny dla Chodzieży i jego mieszkańców. Pobór wody podziemnej z tego ujęcia stanowi blisko 23% sumarycznej produkcji wody dla całego systemu wodociągowego obsługiwanego przez Spółkę. Wykup ujęcia przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa dostaw wody oraz optymalizacji kosztów jej produkcji.

źródło: mwik.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ