Partner serwisu
10 września 2018

Jubileusz 90-lecia działalności Wodociągów Częstochowskich

Kategoria: Aktualności

Jesienią przypada jubileusz 90-lecia działalności Wodociągów Częstochowskich. W roku 1928 do pierwszych klientów w Częstochowie popłynęła czysta woda z kranu. Woda pochodziła z ujęcia we wsi Wierzchowisko.

Jubileusz 90-lecia działalności Wodociągów Częstochowskich

Komunalna jednostka pod nazwą „Wodociągi i Kanalizacja miasta Częstochowy” powołana została co prawda oficjalnie dopiero 1 stycznia 1929 roku, ale przyjętą tradycyjnie obchodzoną datą jest rok 1928, stąd jubileusz w tym roku. Przez 90 lat Przedsiębiorstwo było obecne w przestrzeni miejskiej w sensie urbanistycznym i społecznym. Budowano kolejne obiekty inżynierskie, sieć doprowadzono do najodleglejszych miejsc na terenie działalności Przedsiębiorstwa, wdrożono szereg nowych technologii i rozwiązań technicznych. Zakład się rozbudowywał i rozwijał umożliwiając jednocześnie rozwój i rozbudowę miasta. A Wodociągi współpracując z samorządami, instytucjami naukowymi, ośrodkami kultury, wspierając szkoły i przedszkola są stale obecne w życiu regionu. Prowadząc szerokie działania oświatowe, ekologiczne i społeczne promują zdrowy tryb życia, picie wody z kranu i prowadzą edukację ekologiczną.

W roku jubileuszowym zobowiązujemy się, że nadal każdego dnia będziemy dbać o to, by zapewnić zdrową, smaczną i bezpieczną wodę z w Państwa kranach! - podają częstochowskie wodociągi.

źródło: pwik.czest.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ