Partner serwisu
07 września 2018

Zielona Góra broni się przed ulewami, czyli 12 inwestycji za 64 milionów złotych

Kategoria: Aktualności

Jak podaje Gazeta Lubuska, Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja chcą wykonać 12 inwestycji, by po większych deszczach, jak było to np. latem zeszłego roku, miasto nie było zalewane.

Zielona Góra broni się przed ulewami, czyli 12 inwestycji za 64 milionów złotych

Zielona Góra bywa zalewana po większym deszczu. Mieszkańcy dobrze pamiętają choćby poprzednie wakacje, kiedy to nie tylko podziemny tunel na dworcu PKP został zalany, starówka w wielu miejscach zamieniała się w jeziora.

Takie obrazki mają przejść do historii. A to za sprawą kolejnej inwestycji, do której przymierzają się Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja. Właśnie złożyły wniosek o unijne dofinansowanie.

Beata Jilek, pełnomocnik spółki ds. realizacji projektu, związanego z wodami opadowymi, podkreśla, że prace nad opracowaniem rozpoczęły się w 2016 roku, a zakończyły w pierwszym kwartale br. Zrobiono dokładną inwentaryzację, podzielono miasto na konkretne zlewnie, wykonano model - dla przyszłej sieci kanalizacyjnej, wykonano symulacje dla różnej ilości opadów...

Dzięki temu, a także uzyskanym pozwoleniom na budowę, można było zrobić kolejny krok, czyli złożyć wniosek o unijne dofinansowanie. To już ósmy projekt, który realizuje ZWiK. Do tej pory udało się pozyskać blisko 400 mln zł.

Więcej informacji na portalu Gazety Lubuskiej.

źródło: plus.gazetalubuska.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ