Partner serwisu
06 września 2018

Spotkanie Stowarzyszenia Forum Galicyjskich Wodociągów

Kategoria: Aktualności

W dniu 4 września br. odbyło się kolejne już spotkanie, którego organizatorem było Stowarzyszenie Forum Galicyjskich Wodociągów.

Spotkanie Stowarzyszenia Forum Galicyjskich Wodociągów

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm oraz instytucji z branży wodociągowo-kanalizacyjnej z obszaru dawnej Galicji. Oprócz gości z terenu małopolski i podkarpacia (około 60 osób) w wydarzeniu gościnnie wzięli również udział przedstawiciele miasta Drohobycz na Ukrainie. Informacje na temat Drohobycza i działalności komunalnej przedstawili Pan Taras Kuczma - Prezydent Miasta Drohobycza i Pan Roman Szagala - Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Drohobyczu. Następnie Pan Tadeusz Rzepecki - Prezes Zarządu Tarnowskich Wodociągów, Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” omówił aktualne uwarunkowania formalno – prawne w branży wodno – kanalizacyjnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja nt. finansowania kapitałowego w samorządzie i branży komunalnej. Prezes Zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi sp. z o.o. - Pan Janusz Adamek omówił możliwości wykorzystania instrumentów Polskiego Funduszu Rozwoju.

Kolejny z poruszonych tematów obejmował zagadnienie, które dotyczy zarówno małych przedsiębiorstw, jak i dużych firm wodociągowych. Prezentacja Pana Tadeusza Żaby - Wiceprezesa Stowarzyszenia Forum Galicyjskich Wodociągów dotyczyła organizacji dostaw wody w przypadku awarii.

Spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Forum Galicyjskich Wodociągów mają na celu rozwijanie sieci współpracy przedsiębiorstw wodociągowych regionu oraz wymianę wiedzy i doświadczenia.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ