Partner serwisu
31 sierpnia 2018

Gmina Wieliczka: Rusza budowa kanalizacji za 120 mln zł

Kategoria: Aktualności

Jak podaje Gazeta Krakowska, ogromne przedsięwzięcie rozpocznie się od skromnych robót: budowy pompowni ścieków oraz 1000 m kanalizacji w Czarnochowicach. Do 2023 roku sanitarna „sieć” powstanie w 13 miejscowościach.

Gmina Wieliczka: Rusza budowa kanalizacji za 120 mln zł

Dzięki pracom w Czarnochowicach dostęp do kanalizacji sanitarnej uzyskają mieszkańcy nowych osiedli graniczących z ulicą Wygoda w Wieliczce. Wartość kosztorysowa robót, które rozpoczną w gminie Wieliczka gigantyczną inwestycję, dotowaną z Funduszu Spójności, wynosi milion złotych. Jednak wczorajsze otwarcie ofert złożonych na ten przetarg pokazało, że przy obecnej sytuacji na rynku budowlanym, za planowaną wcześniej sumę, tych prac raczej nie da się wykonać.

Wpłynęła tylko jedna oferta. Jej cena przekracza kwotę z kosztorysu zawartą w umowie o dofinansowanie, ale nie oznacza to, że nie uda się rozstrzygnąć tego przetargu. Trwa analiza złożonej oferty - powiedział nam Marek Kolary z Jednostki Realizującej Projekt z Funduszu Spójności. Z tej unijnej puli Wieliczka otrzymała w sumie ponad 110 mln zł dofinansowania. To pieniądze na budowę kanalizacji w 12 sołectwach i części miasta (82 mln zł dotacji; wartość brutto projektu to 120 mln zł) oraz zakładu uzdatniania wody i innej wodociągowej infrastruktury za ok. 40 mln zł. Prócz prac w Czarnochowicach, w ramach FS ma ruszyć w tym roku także budowa kanalizacji sanitarnej i opadowej w rejonie stacji kolejowej „Wieliczka - Rynek - Kopalnia”. Ta część robót będzie prowadzona pod pieczą wielickiego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Czytaj więcej TUTAJ.

źródło: gazetakrakowska.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ