Partner serwisu
23 lipca 2018

Rozpoczęła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzgowie

Kategoria: Aktualności

Gmina Rzgów podpisała umowę z wykonawcą ze Skierniewic na rozbudowę oczyszczalni ścieków. 9 lipca ekipa wykonawcza pojawiła się na placu budowy i rozpoczęła pierwsze roboty na budowie bliźniaczego bloku biologicznego oczyszczania. Lada dzień liczba pracowników na budowie przekroczy dwudziestu i postępy będą widoczne z dnia na dzień.

Rozpoczęła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzgowie

Wartość umowy to 16 milionów 359 tysięcy złotych brutto. Kwota powyższa ma charakter ryczałtowy, tzn. nie może ulec zmianie. W związku z dwuletnim cyklem inwestycji, gmina uzgodniła z wykonawcą podzielenie płatności – kwota należności w roku 2018 nie może przekroczyć 6,5 miliona złotych brutto. Ceny robót w załączonym do umowy kosztorysie nie będą podlegały waloryzacji ze względu na inflację. Termin zakończenia prac ustalono na koniec września przyszłego roku. Wykonawca udzieli 40-miesięcznej gwarancji na roboty budowlane oraz na zamontowane urządzenia. Niezależnie od uprawnień z tytułu rękojmi, wykonawca udzieli 5-letniej gwarancji na prace budowlane i montażowe.

Gmina Rzgów realizuje rozbudowę oczyszczalni w ramach projektu pt: „Rozwiązanie problemu odbioru i oczyszczania ścieków w gminie Rzgów odpowiedzią na problem czystości Stawów Stefańskiego w Łodzi” z poddziałania V.3.1 Gospodarka wodno-kanalizacyjna – ZIT, działania V.3.Gospodarka wodno – kanalizacyjna, V osi priorytetowej Ochrona środowiska, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wielkość otrzymanego dofinansowania ze środków pomocowych wynosi  8 milionów 438 tysięcy 237,08 złotych, czyli 51,58% kosztów całkowitych inwestycji.

Istniejąca oczyszczalnia została zaprojektowana na przepustowość ok. 1500 m sześciennych ścieków na dobę. Zaprojektowano drugi, bliźniaczy ciąg oczyszczania, aby podwoić jej przepustowość. Plany obejmują wzniesienie budynku technologicznego, budowę stacji zlewnej, komory osadu czynnego, osadnika wtórnego, przepompowni osadów ściekowych, budynku prasy i pompy ciepła, suszarni słonecznej, placu manewrowego, obiektu z zewnętrznym agregatem prądotwórczym, silosu na wapno. 

Poza tym wykonawca przeniesie sitopiaskownik zmodernizuje przepompownię ścieków, budynek magazynowy, komory osadu czynnego, osadnik wtórny, przepompownię osadów ściekowych, budynek techniczny z wydzieloną sterownią i częścią magazynową. Nowością będzie instalacja do zagospodarowania osadów pościekowych. Inwestycja będzie miała korzystny wpływ na poprawienie czystości Stawów Stefańskiego w Łodzi, popularnego ośrodka rekreacyjnego.

źródło: rzgow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ