Partner serwisu
20 lipca 2018

Wodociągi Kieleckie: rozpoczyna się rozbudowa i modernizacja sieci wod-kan

Kategoria: Aktualności

Jak podały Wodociągi Kieleckie, rozpoczynają się prace ziemne przy rozbudowie i modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ramach nowego projektu unijnego. W czwartek 19 lipca podpisano wartą 4 mln zł umowę, która zakłada przebudowę wodociągu w miejscowości Kowala i Kowala Mała (gm. Sitkówka-Nowiny) oraz w Kielcach przy ulicach Sandomierskiej i Pocieszka.

Wodociągi Kieleckie: rozpoczyna się rozbudowa i modernizacja sieci wod-kan

Wodociągi Kieleckie realizują czwarty unijny projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowany przez Fundusz Spójności, w ramach perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. Trwa etap kontraktowania wykonawstwa pod kolejne kontrakty, zakończono już modernizację kanalizacji w Kielcach metodą bezwykopową, a teraz przyszedł czas na pierwsze modernizacyjne prace ziemne. Rusza przebudowa wodociągu i w teren wyjadą koparki.

W czwartek 19 lipca w siedzibie Wodociągów Kieleckich podpisano umowę z wykonawcą pierwszego takiego kontraktu. Zakłada on przebudowę sieci wodociągowej w miejscowości Kowala i Kowala Mała (gm. Sitkówka-Nowiny) oraz modernizację awaryjnych odcinków wodociągu w Kielcach przy ulicach Sandomierskiej i Pocieszka. W Kowali zostanie położone 7,6 km nowego wodociągu, który zastąpi do tej pory używany, wraz z uzbrojeniem (zasuwy, hydranty) oraz zbudowana komora wodociągowa do ciągłego pomiaru ciśnienia i przepływu.

W Kielcach przy ul. Sandomierskiej nowy wodociąg o długości 300 m zastąpi stary, awaryjny odcinek, taki sam odcinek zostanie wymieniony przy ul. Pocieszka. Wymieniona zostanie również pozostała infrastruktura jak zasuwy, hydranty, kształtki, zawory bezpieczeństwa oraz rury ochronne.

Przekazanie placu budowy planowane jest na przełom lipca i sierpnia, zakończenie prac — w Kielcach w grudniu tego roku, a w Kowali we wrześniu 2019 r.

Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest Firma Transportowo-Handlowo-Usługowa „TRANS-KOP” Piotr Gwóźdź z Morawicy. Wartość brutto kontraktu wynosi 3 996 675,20 PLN.

–  Modernizujemy, budujemy, kupujemy nowoczesny sprzęt i technologie. Jest to możliwe dzięki naszemu doświadczeniu w pozyskiwaniu i wykorzystaniu środków unijnych. Czwarty projekt jest tego doskonałym przykładem. Dzięki podpisanej dziś umowie mieszkańcy Kielc i gminy Sitkówka-Nowiny dostaną nowoczesny wodociąg – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

–  Odcinek wodociągu w Kowali i Kowali Małej wymagał przebudowy. Zgłaszali to nam mieszkańcy, a my, jako władza samorządowa, od początku zabiegaliśmy o tę inwestycję. Znaleźliśmy zrozumienie w zarządzie Wodociągów Kieleckich i teraz mamy dobrą informację dla mieszkańców – powiedział po podpisaniu umowy Łukasz Barwinek, zastępca wójta gminy Sitkówka-Nowiny.

Projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” realizowany na terenie gmin Kielce, Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, współfinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ma wartość 87,5 mln zł. Zakład budowę prawie 40 km kanalizacji i 2,7 km wodociągu, modernizację 11 km wodociągu i 3,5 km kanalizacji oraz modernizację oczyszczalni ścieków, komputerowego systemu monitoringu sieci i zakup pojazdów specjalistycznych

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ