Partner serwisu
12 lipca 2018

Wakacyjny rowerowy maraton z flagą GPW

Kategoria: Aktualności

Po raz czwarty maratończycy rowerowi z GPW wyruszyli na trasę dookoła Polski, w tym roku zamierzają przejechać ponad 800 kilometrów.

Wakacyjny rowerowy maraton z flagą GPW

Od 2015 roku, zawsze w wakacje, Dawid Frank, Roman Bibrzycki Adam Kaiser z Zakładu Uzdatniania Wody w Dziećkowicach a także Alan Orluk – zastępca szefa ochrony GPW przemierzają rowerami trasę wzdłuż polskich granic. Zaczęli jadąc od Wybrzeża w Świnoujściu do granicy z Rosją w Piaskach. W kolejnych latach pokonali wschodnią i część południowej granicy.

Teraz zaczęli II etap wyprawy wzdłuż południa Polski. Tym razem ich celem jest miejscowość Porajów a konkretnie trójstyk granic Polski - Czech i Niemiec. Do przejechania mają ok 800 km głównie w terenie górzystym i tak jak zawsze drogami szutrowymi, jak najbliżej granicy naszego państwa. Wszędzie wiozą flagą GPW SA oraz materiały promujące Spółkę i jej wyjątkową rolę w województwie śląskim.

Przygotowania do wyprawy trwały rok. Do tak długiej trasy trzeba było przygotować specjalnie górskie rowery, ekwipunek biwakowy oraz własną kondycję, którą żmudnie trenowali w Beskidach.

źródło: gpw.katowice.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ