Partner serwisu
21 czerwca 2018

Wielka inwestycja w gminie Strzelce Opolskie

Kategoria: Aktualności

Jak podaje radio Opole, ponad 71 milionów złotych będzie kosztować modernizacja oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Przy okazji zbudowana ma być suszarnia osadów oraz zmodernizowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna w mieście oraz kilku okolicznych wioskach.

Wielka inwestycja w gminie Strzelce Opolskie

- Projekt jest bardzo duży i innowacyjny – mówi Szymon Pinkas ze Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji, który będzie odpowiadał za modernizację oczyszczalni. – Wprowadziliśmy dwie innowacje do tego projektu. - Jedna to jest dosyć już popularna fotowoltaika, natomiast druga to suszarnia słoneczna ścieków. Chcemy wykorzystać ciepło, które dostarczają nam ścieki. Ścieki mają 8 stopni, praktycznie stałą temperaturę i z wykorzystaniem pompy ciepła jesteśmy w stanie skumulować tę temperaturę i podgrzać ścieki, dzięki ogrzewaniu podłogowemu w suszarni, w celu dalszego suszenia w okresie zimowym.

Innowacyjny będzie też sposób modernizacji rurociągów – nie trzeba będzie rozkopywać dróg, aby się do nich dostać, ale nowe wypełnienie rur będzie wpuszczane przez studzienki, do już istniejących, starych linii przesyłu wody czy ścieków.

Rozbudowa oczyszczalni jest niezbędna. W tej chwili instalacja pracuje bardzo blisko górnej granicy pojemności.

Więcej na portalu radio.opole.pl

źródło: radio.opole.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ