Partner serwisu
19 czerwca 2018

SZWiK: W Meksyku nie będzie już suszy

Kategoria: Aktualności

Dobiega końca budowa wodociągu doprowadzającego wodę do osiedla tzw. Kolonia Meksyk w m. Dzikowice. Pracownicy Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wykonali już główne prace związane z ułożeniem rurociągu przesyłowego. Teraz pozostało już tylko dokonanie niezbędnych prób technicznych, czyszczenie i dezynfekcja wodociągu aby można było zgłosić inwestycję do odbioru użytkowania. Jeżeli Powiatowy Inspektor Budowlany nie wniesie uwag to mieszkańcy będą mogli wykonywać przyłączenia i cieszyć się wodą z sieci.

SZWiK: W Meksyku nie będzie już suszy

Po budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. Pogodnej i Wesołej w Szprotawie oraz ul. Nowej w Wiechlicach (w strefie ekonomicznej do zakładu NORD) to już kolejna inwestycja wykonana własnymi siłami.

Budowa tej sieci wodociągowej to kolejna konsekwentnie realizowana inwestycja ujęta w Wieloletnim Planie Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych na lata 2017-2021 zatwierdzonym przez Radę Miejską w Szprotawie.
Mieszkańcy tego osiedla od kilkudziesięciu lat prosili o wykonanie sieci wodociągowej do ich nieruchomości. Od lat borykali się bowiem z problemem braku wody, zwłaszcza w okresie letniej suszy kiedy to wysychały ich przydomowe studnie wody. Osiedle to oddalone jest dość znacznie od reszty wioski Dzikowice i wybudowanie wodociągu, który zasilałby ich nieruchomości w wodę z wioskowej sieci byłoby bardzo kosztowne. Po dokonaniu ustaleń okazało się, że stosunkowo nie daleko od tego osiedla przebiega istniejący wodociąg należący do PKP, który kiedyś zasilał dawny budynek mieszkalny obecnie będący w ruinie.

Długie starania

Ponad rok czasu trwały starania Prezesa Zarządu SZWiK w sprawie przejęcia dawnego wodociągu PKP. W starania te włączył się aktywnie Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. Wiele wyjazdów, pism, kilkadziesiąt godzin spotkań z przedstawicielami kilku spółek PKP ostatecznie przyniosły efekt w postaci pozwolenia spółce na eksploatacje wodociągu PKP i możliwość przyłączenia do niego nowej sieci wodociągowej, która będzie doprowadzała wodę do mieszkańców osiedla Kolonia Meksyk w Dzikowicach.

W ramach tej inwestycji Spółka wybudowała blisko 400 mb rurociągu o średnicy dn 100 mm wraz z 2 hydrantami. Całość kosztów wykonania inwestycji szacowana jest na około 60 tyś zł. i pokryta zostanie z własnych środków Spółki.

źródło: Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp z o o
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ