Partner serwisu
18 czerwca 2018

II edycja Konkursu Fotograficznego Hydropolis. Nie przegap!

Kategoria: Aktualności

Wody naszej planety są w coraz gorszym stanie. Bądź głosem Ziemi i pokaż ten problem na swoich zdjęciach! Weź udział w II edycji Konkursu Fotograficznego Hydropolis i wygraj atrakcyjne nagrody – zdjęcia można zgłaszać od najbliższego czwartku do 17 sierpnia br.

II edycja Konkursu Fotograficznego Hydropolis. Nie przegap!

Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia długo wyczekiwanej, II edycji ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Hydropolis (KFH). Organizatorzy czekają na zdjęcia w trzech kategoriach – Ocean życia, Miasto i woda oraz Człowiek i woda. Każda z nich swoją nazwę zaczerpnęła od konkretnej strefy wystawy Hydropolis, jednak sama interpretacja tematu jest dowolna.

Inicjatywa kierowana jest do każdego, kto lubi fotografować otaczającą go rzeczywistość. Zdjęcia mogą np. ukazywać piękno dziewiczej przyrody, rolę wody w życiu człowieka, zagrożenia ekologiczne, bogactwo życia morskiego albo problemy z dostępem do wody pitnej – podaje przykłady Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. – Ideą konkursu jest budowanie świadomość i wrażliwości dotyczącej środowiska i substancji, bez której nie byłoby świata, jaki znamy.

Zależy nam także na przybliżaniu działalności wodociągowo-kanalizacyjnej oraz poszukiwaniu artystycznych ujęć wody. Konkurs nie przez przypadek odbywa się w okresie wakacyjnym. Chcemy zarażać szerokie grono odbiorców pasją do podróżowania i miłością do natury. Liczymy na ciekawe zdjęcia i dobrą zabawę – uzupełnia Aleksander Łoś, rzecznik prasowy MPWiK S.A., instytucji, która powołała do życia Hydropolis.

Do wygrania atrakcyjne nagrody

W puli znajdują się m.in. Nagroda Grand Prix w wysokości 2 000 zł za najlepsze zdjęcie oraz 1 000 zł w ramach nagrody publiczności. Głosować można do 31 sierpnia na stronie internetowej konkurs.hydropolis.pl. Każdy internauta może oddać jeden głos dziennie.

Poza nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi, przygotowaliśmy coś specjalnego… po rozstrzygnięciu konkursu, zorganizujemy w Hydropolis wystawę składającą się z wyróżnionych fotografii – zapewnia Rafał Zagrobelny.

Na czym to polega?

Swoje fotografie można zgłaszać do 17 sierpnia 2018 za pośrednictwem strony internetowej www.konkurs.hydropolis.pl. Wystarczy się zarejestrować, wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy i wgrać zdjęcie. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy fotografie. Zgłoszenie udziału jest darmowe. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi na uroczystej Gali, która odbędzie się 5 października 2018
w Hydropolis.

W I edycji Konkursu, która odbyła się latem 2017 roku, zgłoszono ponad 2 500 zdjęć, internauci oddali łącznie ponad 40 000 głosów na nagrodę publiczności, a zwyciężczynią została Magdalena Chudzik za pracę pt. Dwa światy.

Poznaj jurorów!

Zgłoszone do konkursu zdjęcia zostaną ocenione przez utalentowanych i doświadczonych jurorów, na czele z Ryszardem Horowitzem – zapowiada Aleksander Łoś. Ocena uwzględniać będzie m.in. jakość, oryginalność, kreatywność oraz walory artystyczne fotografii.

Skład jurorski tworzą:

Ryszard Horowitz – uważany za najwybitniejszego polskiego fotografika, pionier cyfrowej obróbki zdjęć oraz Ambasador Hydropolis;

Mateusz Piesiak – fotograf dzikiej przyrody. Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w największym konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej „BBC Wildlife Photographer of the Year”;
Agnieszka Franus - Redaktor Naczelna National Geographic Polska, National Geographic Traveler i Kaleidoscope. Jest jurorką w konkursach fotograficznych oraz redaktorką książek;

Arkadiusz Franas – Redaktor Naczelny Gazety Wrocławskiej, dziennikarz z wieloletnim stażem.

Nagrody

Grand Prix Konkursu - 2.000,00 zł;

Nagroda publiczności – 1.000,00 zł;

Nagroda za pierwsze miejsce w każdej z trzech kategorii tematycznych - 1.000,00 zł;

Po 2 nagrody – wyróżnienia w każdej z trzech kategorii tematycznych – bon podarunkowy
o wartości 300,00 zł na sprzęt i akcesoria fotograficzne.

NAJWAŻNIEJSZE informacje O KFH 2018

Strona internetowa: konkurs.hydropolis.pl;

Kontakt: konkurs@hydropolis.pl

Termin zgłaszania fotografii: od 21 czerwca do 17 sierpnia

Głosowanie internautów: od 21 czerwca do 31 sierpnia 2018 r

Wielka Gala w Hydropolis: 5 października

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ