Partner serwisu
05 czerwca 2018

Wodociągi Warszawskie od A do Z

Kategoria: Aktualności

Na ogrodzeniu Stacji Filtrów do końca października br. można oglądać wystawę plenerową przygotowaną z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

Wodociągi Warszawskie od A do Z

Historia Wodociągów Warszawskich została przedstawione w formie „alfabetu fotograficznego od A do Z”. Wśród zdjęć i grafik znalazły się zarówno te z okresu po odzyskaniu Niepodległości, jak i znacznie starsze, bo sięgające czasów Williama Lindleya i Sokratesa Starynkiewicza.

W 1918 roku Stacja Filtrów była jedynym zakładem wodociągowym w Warszawie, skąd każdego dnia dostarczano do liczącego wówczas 760 tys. mieszkańców miasta ok. 75 mln litrów czystej wody. 100 lat temu długość miejskiej sieci wodociągowej wynosiła ponad 320 kilometrów, a kanalizacyjnej ponad 200 km.

Obecnie, w trzech nowoczesnych stacjach wodociągowych co dzień uzdatnianych jest ponad 330 mln litrów wody, która jest dostarczana blisko 2,5 mln mieszkańców aglomeracji stołecznej. MPWiK eksploatuje także najdłuższą w kraju sieć przewodów tj. ok. 4200 km sieci wodociągowej oraz  ok. 4100 km sieci kanalizacyjnej, a wszystkie ścieki z terenu miasta są oczyszczane w zmodernizowanym i rozbudowanym Zakładzie „Czajka”.

źródło: mpwik.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ