Partner serwisu
29 maja 2018

Wodociągi Jaworzno: Już po raz czwarty cena wody bez zmian

Kategoria: Aktualności

Na podstawie nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, Wodociągi Jaworzno 12 marca bieżącego roku złożyły do Gospodarstwa Wodnego WODY POLSKIE z siedzibą w Gliwicach nowy wniosek taryfowy. Przygotowany dokument taryfowy, został pozytywnie przyjęty przez regulatora rynku usług wodnych. Zatwierdzona na okres 3 lat i obowiązująca od 22 maja br. na terenie Jaworzna taryfa, utrzymuje cenę wody i ścieków oraz opłat abonamentowych na obecnym poziomie.

Wodociągi Jaworzno: Już po raz czwarty cena wody bez zmian

Tak skalkulowana i przyjęta taryfa jest akceptowalna przez mieszkańców, a także zapewnia na chwilę obecną pozyskanie środków finansowych na świadczenie usług wodociągowych na niepogorszonym poziomie, a także umożliwia zabezpieczenie środków na realizację nowych zadań inwestycyjnych – tłumaczy Prezes Wodociągów Jaworzno Józef Natonek.

Pomimo stałej od lat ceny wody (w 2014 roku została ona w Jaworznie obniżona o 16 groszy), Spółka wodociągowa wciąż inwestuje i modernizuje infrastrukturę wod-kan. W ostatnich 7 latach za ponad 300 mln zł wodociągi zmodernizowały obiekty techniczne oraz wybudowały ponad 150 km sieci wod-kan. Za tę kwotę wybudowano m.in. przepompownie ścieków na ulicy Batorego, zmodernizowano 5 zbiorników wody pitnej WARPIE, wyremontowano sieć wodociągową i kanalizacyjną na os. Podłęże, os. Stałym, Łubowcu, os. Skałka. Zmodernizowano głębinowe ujęcia wody pitnej oraz wybudowano nowoczesne ujęcie wody pitnej SUW Piaskownia. W latach 2012 – 2018 powstało 110 km kanalizacji w 7 dzielnicach (Pieczyskach, Ciężkowicach, Długoszynie, Górze Piasku, Warpiu, Borach i Jeleniu Łęgu) dla blisko 15 tysięcy mieszkańców.

Spółka ma w planach realizację kolejnych milionowych inwestycji m.in. kanalizację w Byczynie, Dąbrowie Narodowej, a także wymianę sieci wodociągowej w Ciężkowicach. Natomiast do 2021 roku zamierza stworzyć układ sanitarny w dzielnicy: Wilkoszyn, Jeziorki, Cezarówka Górna i Dolna.

źródło: wodociagi.jaworzno.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ