Partner serwisu
24 maja 2018

Remont kanalizacji przy ulicy Maya w Kościanie

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Kościańskie pilnie ogłosiły przetarg na remont kanalizacji sanitarnej w ulicy Maya (pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, a Korczaka). Dlaczego pilnie? Jak informuje prezes spółki Dawid Borkowski, po wykonaniu inspekcji kanału kanalizacji sanitarnej okazało się, że na odcinku około 35 metrów rura nie posiada sklepienia, czyli górnej części rury.

Remont kanalizacji przy ulicy Maya w Kościanie

- Było to zaskoczeniem tym bardziej, iż na tym odcinku sieci nie pojawiały się zgłoszenia czy też problemy z awariami. Góra kanału „trzymała się” dzięki podbudowie krawężnika drogowego – na tym odcinku kanalizacji biegnie pod tym elementem drogi. Dlaczego tak się stało nastąpiła korozja siarczanowa, która dosłownie „strawiła” betonową rurę i dlaczego górną część? Ścieki płynące ślizgiem rury zabezpieczały ( jakoby) powierzchnie betonu. Gazy głównie siarkowodór zbierają się w górnych odcinkach sieci w pobliżu przepompowni, wyższych odcinków kanalizacji. To ten gaz ma głównie wpływ na występowanie korozji siarczanowej - wyjaśnia prezes kościańskich wodociągów.

Remont kanalizacji obejmuje jeden odcinek sieci, od studni do studni. Prace trwają od 21 maja i zakończą się do połowy czerwca. Wykonawcą jest firma Coatreno.

- Dokumentem odbioru będzie dokumentacja z inspekcji, która pozwoli ocenić czy renowacja została przeprowadzono prawidłowo, a kanał jest szczelny - dodaje Dawid Borkowski.

źródło: koscian.naszemiasto.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ