Partner serwisu
23 maja 2018

W Krakowie kolejne 12 miesięcy z taryfą bez zmian

Kategoria: Aktualności

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie - organ regulacyjny  zatwierdził taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

W Krakowie kolejne 12 miesięcy z taryfą bez zmian

Wodociągi Miasta Krakowa informują, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie - organ regulacyjny decyzją nr KR.RET.070.257.2018 z dnia 26 kwietnia 2018r. ogłoszoną w dniu 16.05.2018r. zatwierdził taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania  ścieków na terenie Gminy Miejskiej Kraków.
Taryfa wchodzi w życie w dniu 24.05.2018 r.

W okresie od 24.05.2018 r. do 23.05.2019 r. obowiązywać będą dotychczasowe ceny za 1 m³ dostarczanej wody, 1 m³ odebranych ścieków, stawki opłaty abonamentowej oraz stawki za przekroczenia warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych.

Taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków została skalkulowana przy założeniu zapewnienia wszystkim odbiorcom wysokiej jakości usług świadczonych przez MPWiK S.A. tj. ciągłej dostawy wody o jakości zgodnej z normami polskimi i Unii Europejskiej oraz odprowadzania i skutecznego oczyszczania ścieków.

Utrzymanie stawek opłat w okresie od 24.05.2018 r. do 23.05.2019 r. na dotychczasowym poziomie było możliwe dzięki realizacji szerokiego programu inwestycyjnego z udziałem środków Unii Europejskiej. Pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania umożliwiło zachowanie poziomu nakładów inwestycyjnych wcześniej zaplanowanych, mimo braku wzrostu taryfy. Programy inwestycyjne, jak i wieloletnia projekcja taryf, są elementem 5-letniej strategii rozwoju Spółki.

źródło: wodociagi.krakow.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ