Partner serwisu
15 maja 2018

Wodociągi Kieleckie ze zmodernizowaną kanalizacją

Kategoria: Aktualności

Modernizację kanalizacji na dwóch kieleckich „wylotówkach” - ulicach Zagnańskiej i Witosa — zakończono we wtorek 15 maja w siedzibie Wodociągów Kieleckich. - Gdyby takie prace były robione metodą tradycyjną, trwałyby to trzy, cztery razy dłużej - powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Wodociągi Kieleckie ze zmodernizowaną kanalizacją

We wtorek przedstawiciele Wodociągów Kieleckich oraz wykonawcy kontraktu firmy Per Aarsleff Polska Sp. z o.o. z Warszawy podpisali dokumenty odbiorowe inwestycji realizowanej w ramach unijnego Projektu nr 4: „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”, finansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W ciągu siedmiu miesięcy dokonano renowacji kanalizacji na kluczowych kieleckich „wylotówkach” - ulicach Zagnańskiej i Witosa. Wykorzystano nowoczesną bezwykopową metodę rękawa samoutwardzanego.

- Gdyby takie prace były robione metodą tradycyjną, trwałyby to trzy, cztery razy dłużej, nie mówiąc o uciążliwościach dla ludzi. Stare rury trzeba by wykopać, ułożyć nowe, zakopać rowy i odtwarzać nawierzchnię. Zamknięcie, nawet częściowe lub czasowe tak ruchliwych ulic jak Witosa i Zagnańska byłoby wielką niedogodnością dla mieszkańców – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Łączna wartość kontraktu brutto wyniosła 1 945 857 zł. Roboty zajęły siedem miesięcy (od 4.10.2017 r. do 30.04.2018 r.). Na ulicy Zagnańskiej renowacja objęła odcinek 1,7 km odpowiadający odległości między trzema przystankami autobusowymi linii nr 4 MPK, a na ul. Witosa 1,3 km, czyli odległość pomiędzy dwoma przystankami kursującego tam autobusu linii 104. Sieć kanalizacyjna w ul. Zagnańskiej powstała w 1970 roku, a na Witosa w latach 1974 i 1981 i były w złym stanie technicznym, co zostało stwierdzone w inspekcji telewizyjnej. Wymagały wzmocnienia i uszczelnienia, tym bardziej że miasto planuje w tym miejscu przebudowę układu komunikacyjnego, poszerzenie jezdni do dwupasmówki i wymianę nawierzchni.

Renowacja została zrealizowana w sposób niezauważalny, z maksymalnym ograniczeniem uciążliwości, metodą bezwykopową.

Wcześniej, w ramach tego samego projektu dokonano renowacji kanalizacji na sześciu kieleckich ulicach (Skrajna, Massalskiego, Konopnickiej, Berberysowa, Złota i Kryształowa) za 462 513 zł.

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ