Partner serwisu
09 maja 2018

Odwiedź oczyszczalnię Płaszów w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Kategoria: Aktualności

Już po raz piąty w całym kraju odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W  dniach od 11 do 13 maja 2018 roku beneficjenci projektów unijnych otworzą swoje drzwi i zaprezentują przedsięwzięcia i inwestycje zrealizowane dzięki unijnemu wsparciu. Wodociągi Miasta Krakowa również przyłączają się do akcji.

Odwiedź oczyszczalnię Płaszów w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

W sobotę 12 maja będzie można zwiedzić największą i najnowocześniejszą w południowej Polsce oczyszczalnię ścieków. Zakład Oczyszczania Ścieków Płaszów został oddany do eksploatacji w 1974 roku. Rozbudowę i modernizację przeszedł w latach 2003-2010. Cały czas jest sukcesywnie unowocześniany, również przy wykorzystaniu środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Jesteście ciekawi jak wygląda proces oczyszczania ścieków? Jak wyglądają ścieki, które trafią na oczyszczalnię, a jak gdy przejdą już wszystkie etapy oczyszczania? Co trafia do ścieków, a absolutnie nie powinno się tam znaleźć? Czyli „Co się w ścieku nie mieści!”.
O tym wszystkim dowiecie się odwiedzając nas 12 maja.

Wodociągi w Krakowie zapraszają do rezerwowania miejsc. Zwiedzanie zaplanowano w dwóch turach, pierwsza w godzinach 09:30 - 11:00 oraz druga 11:30 - 13:00.
 
Zapisy będą przyjmowane do czwartku, 10.05.2018 r. do godz. 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 

źródło: wodociagi.krakow.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ