Partner serwisu
21 marca 2018

Kielczanie gospodarzem pielgrzymki wodociągowców

Kategoria: Aktualności

Gospodarzem tegorocznej pielgrzymki pracowników branży wodociągowej, komunalnej i ochrony środowiska na Jasną Górę będą Wodociągi Kieleckie. To spółka z 90-letnią tradycją, dostarczająca kielczanom krystalicznie czystą wodę wyłącznie z ujęć głębinowych.

Kielczanie gospodarzem pielgrzymki wodociągowców

Wodociągi Kieleckie mają zaszczyt pełnienia funkcji gospodarza tegorocznej XXVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Do tej roli kielecka spółka przygotowuje się już od roku, kiedy przejęła rolę gospodarza od wodociągowców z Olsztyna. Do Kielc trafił już pielgrzymkowy krzyż, na finiszu są przygotowania do wizyty w Kielcach przedstawicieli branży i Duszpasterstwa poprzedzającej pielgrzymkę.

Wodociągi Kieleckie działają na obszarze miasta Kielce oraz gmin: Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, zamieszkałym przez 230 tysięcy osób. Podstawą działalności Spółki jest zaopatrzenie w wodę, odbiór i oczyszczanie ścieków oraz eksploatacja sieci i urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych.

źródło: duszpasterstwo-wodkan-ochrsrod.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ