Partner serwisu
15 marca 2018

Warszawa obniża opłaty za wodę i ścieki

Kategoria: Aktualności

Warszawscy wodociągowcy wystąpili o obniżenie ceny za wodę i odprowadzenie ścieków. Nowa, niższa taryfa ma obowiązywać przez trzy lata.

Warszawa obniża opłaty za wodę i ścieki

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. przygotowało nową taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Warszawy i okolic. Proponowana cena w taryfie za 1 m3 wody i ścieków wynosi 9,85 zł brutto za i jest niższa o 14 proc. od aktualnie obowiązującej  tj. 11,47 zł brutto. Spółka szacują, że dzięki temu czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić na opłatach ok. 310 zł rocznie.

Po raz pierwszy taryfa ma obowiązywać przez trzy lata - od 2018 do 2021 roku. MPWiK złożyło do Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” wniosek o zatwierdzenie nowej taryfy. Według obowiązujących od początku roku przepisów to państwowy regulator zatwierdza zmiany taryf wszystkich przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. 

źródło: mpwik.com.pl
fot. 123rf.com
adamska
2018-03-15
To bardzo dobra wiadomość, aż nie do uwierzenia żeby w dzisiejszych czasach coś taniało, zwłaszcza woda która naprawdę śmiało może konkurować z tą z butelek
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ