Partner serwisu
01 marca 2018

Veolia wybuduje dla ArcelorMittal Poland stację zmiękczania wody

Kategoria: Aktualności

Veolia podpisała kontakt z ArcelorMittal dotyczący innowacyjnych rozwiązań. Mowa o formule DBFOM (Design–Build–Finance-Operate-Maintain). Zgodnie z umową, Veolia zaprojektuje, sfinansuje, wybuduje i przez 10 lat będzie eksploatować stację zmiękczania wody na terenie zakładu ArcelorMittal Poland w Krakowie. Wydajność instalacji wyniesie 200 m3/h, a zmiękczana w niej woda będzie wykorzystywana przez zakład do celów produkcyjnych. Generalnym wykonawcą oraz dostawcą technologii jest Veolia Water Technologies.

Veolia wybuduje dla ArcelorMittal Poland stację zmiękczania wody

Współpraca będzie opierać się na innowacyjnym modelu DBFOM (Design–Build–Finance-Operate-Maintain, czyli Projekt, Budowa, Finansowanie, Zarządzanie, Utrzymanie), dzięki któremu zarówno nasz nowy partner, jak i docelowi klienci końcowi, zyskają gwarancję bezpieczeństwa w zakresie realizacji działań. Veolia bierze na siebie 10-letnią odpowiedzialność za to, by stacja zmiękczania wody działała na najwyższym poziomie efektywności, a wszystkie zaangażowane strony miały wymierne korzyści wynikające z przyjętego rozwiązania – komentuje Alexandre Farion, członek zarządu, dyrektor handlowy Grupy Veolia. Dla Veolii istotnym obszarem działalności jest wdrażanie rozwiązań z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym. Nasze perspektywiczne podejście czyni z nas dobrego partnera zarówno dla jednostek samorządu terytorialnego, jak i dla przemysłu czyli takich firm jak ArcelorMittal – uzupełnia Farion.

Zastosowane rozwiązania technologiczne są jednymi z najbardziej efektywnych i najnowocześniejszych technologii do uzdatniania i zmiękczania wody, dostępne obecnie na świecie. Będzie to pierwsza w Polsce instalacja wysokoefektywnej flotacji wody powierzchniowej SPIDFLOW® Jej działanie polega na eliminacji zanieczyszczeń poprzez wynoszenie ich przez unoszące się ku powierzchni wody pęcherzyki sprężonego powietrza. W połączeniu z flotacją ciśnieniową została zastosowana również technologia odwróconej osmozy polegająca na filtrowaniu wody przez niezwykle cienkie pory membranowe. Dzięki temu zapewnimy naszemu partnerowi 100% niezawodności i bezpieczeństwo produkcji stali, co było naszym priorytetem nr 1 podczas projektowania instalacji – dodaje Dariusz Jasak, prezes zarządu Veolia Water Technologies.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ