Partner serwisu
12 lutego 2018

Wodociągi Jaworzno: Milionowy plan rozbudowy sieci wod-kan przyjęty

Kategoria: Aktualności

Plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych obejmuje lata 2018 – 2021, a jego łączna wartość szacowana jest na 93 mln zł.

Wodociągi Jaworzno: Milionowy plan rozbudowy sieci wod-kan przyjęty

Plan to konsekwencja naszej polityki dotyczącej wymiany sieci wod-kan dla mieszkańców. Od 2010 realizowany jest w mieście projekt kanalizacyjny, który doczekał się już sześciu edycji. Od tego czasu za blisko 320 milionów złotych, wodociągi wybudowały i zmodernizowały ponad 150 kilometrów sieci dla 15 tysięcy jaworznian. Zmodernizowane zostały także obiekty techniczne. Ujęcia wód głębinowych, zbiorniki wody na Warpiu, oczyszczalnia ścieków, a co najważniejsze oddaliśmy do użytkowania nowoczesne ujęcie wody pitnej Piaskownia. Uruchomienie tego ujęcia pozwoliło obniżyć cenę wody, która od 2014 roku utrzymuje się na tym samym poziomie. Ten plan to nasza konkretna wizja, cel dla dalszego rozwijania Jaworzna, jego dzielnic i dbania o środowisko - wyjaśnia Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Opracowany plan za swój cel przyjmuje także aspekt ekologiczny. Poprzez budowę nowych odcinków kanalizacji i podłączenia do niej nowych dzielnic i mieszkańców ma zapewnićnie tylko komfort funkcjonowania gospodarstw domowych, ale i ochronę warstw wodonośnych i gruntów. Plan rozwoju zakłada również utworzenie na terenie Jaworzna komputerowego modelu sieci wodociągowej, który pozwoli zarządzać m.in. produkcją wody na ujęciach własnych oraz pozwoli na jej manualne i automatyczne sterowanie. W przyjętym dokumencie znajduje się również zadanie związane z drugim etapem modernizacji oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb, zwłaszcza jej części mechanicznej.

Oprócz obecnie prowadzonych zadań m. in. w Byczynie i Jeleniu Łęgu, zamierzamy wybudować nową sieć kanalizacyjną dla dzielnic: Wilkoszyn, Jeziorki, Cezarówka Górna i Dolna. Również sieć wodociągowa o łącznej długości 615 kilometrów ma wzrosnąć o kolejne 6 kilometrów – wyjaśnia Prezes Wodociągów Jaworzno sp. z o. o. Józef Natonek.

źródło: Wodociągi Jaworzno
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ