Partner serwisu
17 stycznia 2018

Kalendarz GPW wesprze dzieci niepełnosprawne

Kategoria: Aktualności

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów wydało niezwykły kalendarz na 2018 rok, którego bohaterkami są pracownice Spółki sfotografowane w XIX wiecznych strojach w scenerii Zabytkowej Stacji Uzdatniania Wody „Zawada”.

Kalendarz GPW wesprze dzieci niepełnosprawne

Kalendarz powstał podczas dwóch dni zdjęciowych w najstarszej na Śląsku i wciąż działającej stacji wodociągowej w Karchowicach. Patronat artystyczny nad wydawnictwem objął Polski Związek Artystów Fotografików Oddział Śląski, nadając mu ty samym certyfikat jakości. Stylizacji modelek podjęła się Beata Bober (BECAPRI).


Kalendarz jest niezwykły przede wszystkim dlatego, że jego bohaterkami są pracownice GPW. Do zdjęć, wykonanych przez fotoreportera Dziennika Zachodniego Arkadiusza Golę, nie zatrudniono zawodowych modelek. Wypożyczono z Teatru Nowego w Zabrzu XIX-wieczne suknie i każda z uczestniczących w sesji wybrała strój, który jej się najbardziej podobał.

Łukasz Czopik prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów podczas wernisażu z satysfakcją stwierdził: ,,Ten kalendarz to symboliczna nowa twarz GPW. W znakomitych fotografiach mistrza Goli udało się pokazać to, co mamy najlepszego - naszą tradycję, doświadczenie ale i młodość, zapał, nowoczesność”.

Kalendarz ukazał się w limitowanej i ręcznie ponumerowanej serii tylko w100 egzemplarzach. Pierwsze trzy zostały przekazane na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ziemięcicach koło Zbrosławic. Kalendarze na aukcję oraz świąteczne upominki dla niepełnosprawnych dzieci wręczyli Sylwii Korfanty-Zdanowskiej, dyrektor placówki Łukasz Czopik, prezes GPW i Zenon Nowak, prezes Prasy Śląskiej, który podkreślił, że skierowanie zaproszenia w stronę Dziennika Zachodniego do uczestnictwa w tej charytatywnej akcji to zaszczyt. I dlatego-mówił- redakcja Dziennika przyłącza się do tej inicjatywy na rzecz dzieci obejmując ją swym medialnym patronatem .

- Będę szczęśliwy, jeśli uda się pomóc ośrodkowi - oświadczył Łukasz Czopik przypominając: ,,Przyjęliśmy rok temu patronat nad tą placówką i przekazując teraz na aukcję trzy pierwsze egzemplarze tego wyjątkowego kalendarza mam nadzieję, że przyczynimy się do wywołania radości, choćby jednego uśmiechu na twarzach wychowanków. Dla nas to bardzo dużo. To także wyzwanie dla naszych działań w ramach realizowanego przez GPW programu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”.

Aukcję poprowadzi czuwająca nad ośrodkiem Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym z Chorzowa. Szczegóły: www.rfpn.org i stronie ośrodka: www.sosw.rfpn.org

źródło: GPW
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ