Partner serwisu
28 listopada 2017

Wodociągi Kieleckie: Nie będzie podwyżek cen wody

Kategoria: Aktualności

Nie zmienią się ceny wody i odprowadzania ścieków Wodociągów Kieleckich – dotychczasowa stawka wynosząca 9,41 zł zostanie utrzymana.

Wodociągi Kieleckie: Nie będzie podwyżek cen wody

Chociaż obecna taryfa Wodociągów Kieleckich obowiązuje do końca stycznia 2018 roku, to zgodnie z przepisami wodociągowa spółka musi już teraz przygotować propozycje nowych cen.

Mamy dobrą wiadomość dla naszych odbiorców. Przez następny rok nic się nie zmieni, jeśli chodzi o ceny. Zarówno opłata za wodę, jak i odbiór ścieków pozostaną na tym samym poziomie. Nie zmienią się również inne składniki taryfy, jak abonament – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Prezes Milcarz podkreśla, że utrzymanie cen na tym samym poziomie udało się, mimo rosnących kosztów, niezależnych od spółki, m.in. opłaty za korzystanie ze środowiska. Wodociągi Kieleckie muszą również utrzymywać coraz większą infrastrukturę (w ostatnich latach rozbudowały Oczyszczalnię Ścieków „Sitkówka” oraz powiększyły o ponad 200 km sieć wodociągową i kanalizacyjną). Na najbliższe lata spółka zaplanowała kolejne inwestycje, aby coraz więcej mieszkańców miało dostęp do kanalizacji i nowoczesnego wodociągu. Jest to ostatnia okazja, aby skorzystać z dużego dofinansowania z Unii Europejskiej. Warto również podkreślić, że podczas ostatniej zmiany taryfy Wodociągi Kieleckie, jako jedno z nielicznych przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce, zmniejszyły swoje ceny, obniżając m.in. cenę wody aż o 13 groszy za metr sześcienny.

Taryfa Wodociągów Kieleckich od lat utrzymuje się na poziomie znacznie niższym od średniej krajowej oraz od średniej dla miast o porównywalnej wielkości. Obecnie cena za 1 metr sześcienny wody i ścieków dla gospodarstw domowych Wodociągów Kieleckich wynosi 9,41 zł brutto (woda 3,50 zł ścieki 5,91 zł). Wśród 23 miast mających powyżej 150 tysięcy mieszkańców Kielce są na 8. miejscu pod względem ceny za wodę i ścieki, a 15 miast ma ceny wyższe.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ