Partner serwisu
13 listopada 2017

45 mln dla Kielc na budowę sieci wod-kan i modernizację oczyszczalni

Kategoria: Aktualności

Umowę na dofinansowanie inwestycji wartych prawie 88 milionów złotych podpisały Wodociągi Kieleckie. Dzięki funduszom unijnym skanalizowana zostanie północna część gminy Masłów, zmodernizowana sieć w Kielcach i Sitkówce-Nowinach oraz zakupione nowe urządzenia dla oczyszczalni w Sitkówce.

45 mln dla Kielc na budowę sieci wod-kan i modernizację oczyszczalni

Całkowity koszt inwestycji na terenie Kielc oraz gmin Masłów i Sitkówka-Nowiny wyniesie blisko 88 mln zł brutto, z czego blisko 45 mln zł pokryje unijne dofinasowanie. Dostęp do nowej kanalizacji uzyskają budynki zamieszkałe przez 2209 osób.

Jest to kolejna inwestycja unijna realizowana przez Wodociągi Kieleckie. Robimy wszystko, aby jak najefektywniej wykorzystać dofinansowanie z Unii Europejskiej, bo obecna perspektywa finansowa jest prawdopodobnie ostatnią tak dużą szansą dla Polski i dla branży wodociągowej – komentuje prezes Milcarz.

Umowa przewiduje budowę systemu kanalizacji sanitarnej na terenie gmin Kielce, Masłów, Sitkówka-Nowiny o długości 38,9 km, budowę sieci wodociągowej na terenie gminy Masłów długości 2,7 km, przebudowę sieci wodociągowej w gminach Kielce, Sitkówka-Nowiny długości 11,2 km, renowację kanałów sanitarnych w gminie Kielce długości 3,5 km. Oczyszczalnia Ścieków „Sitkówka” dostanie zmodernizowane piaskowniki i nowy generator biogazowy, który wykorzystuje gazy powstające podczas oczyszczania ścieków i produkuje „zieloną” energię cieplną i elektryczną. Wodociągi kupią również nowoczesne pojazdy - do przewozu uwodnionego osadu i do czyszczenia kanalizacji.

źródło: informacja prasowa
fot. Wodociągi Kieleckie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ