Partner serwisu
13 września 2017

Kielce: Wielka rozbudowa kanalizacji

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Kieleckie na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej otrzymają 87 milionów złotych unijengo dofinasownia. Będzie to jedna z największych inwestycji środowiskowych realizowanych na Kielecczyźnie

Kielce: Wielka rozbudowa kanalizacji

Spólka otrzymała pozytywną decyzję od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotyczącą Projektu IV „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. Decyzja zapadła 5 września. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie do podpisania umowy na dofinansowanie projektu, którego beneficjentem jest wodociągowa spółka. Jest na to 60 dni.

To bardzo pozytywna, choć spodziewana przez nas wiadomość. NFOŚiGW miał tylko niewielkie uwagi do naszego projektu, które wyjaśniliśmy w piśmie wysłanym pod koniec sierpnia. Szybkość odesłania do nas tej decyzji wskazuje, że nasz projekt był po prostu dobrze przygotowany – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

W ten sposób kielecka spółka utrzyma pozycję lidera wydatkowania środków unijnych w naszym regionie, odpowiadając za olbrzymi projekt warty 87 mln zł. Przypomnijmy, że do tej pory przeprowadziła m.in. modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Sitkówce wartości ok. 260 mln zł i rozbudowę i modernizację sieci wod-kan wartości ponad 200 mln zł (dwa projekty).

Nowy projekt przewiduje dużą liczbę przetargów na dużym obszarze, dlatego nie czekając na ostateczną decyzję, już przystąpiono do przygotowywania inwestycji. Kluczowa jest tu również praca samych samorządów, które muszą sporządzić odpowiednią dokumentację pod przebieg nowej sieci oraz budowę infrastruktury, jak pompownie ścieków. Wszystko wskazuje na to, że symboliczna pierwsza łopata zostanie wbita wiosną przyszłego roku.

Największym placem budowy będzie gmina Masłów, gdzie zaplanowano dokończenie wodociągowania i kanalizowania północnej części gminy.

Co przewiduje Projekt IV

w Masłowie:

W ramach Kontraktu 1 powstanie nowy system kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 35,2 km w miejscowościach: Mąchocice Scholasteria, Ciekoty, Radostowa, Barcza, Brzezinki, Dolina Marczakowa i Łąki, Masłów II, Nademłyn oraz pompownia ścieków PT3 wraz z odcinkami kanału tłocznego i grawitacyjnego.

W ramach Kontraktu 2 rozbudowany zostanie wodociąg o łącznej długości 2,7 km. Woda dotrze do miejscowości Wiśniówka (budynki od 71A do nr 72A), Dąbrowa przy drodze na granicy sołectwa Masłów Pierwszy – droga do zbiorników III strefy ciśnień oraz Mąchocice Kapitulne i Ameliówka.

W gm. Sitkówka-Nowiny:

Przebudowa sieci wodociągowej w miejscowościach Kowala, Kowala Mała i Trzcianka

W Kielcach:

Budowa odcinków sieci kanalizacji sanitarnej:

ul. Prosta, ul. Tarnowska, ul. Poleska, ul. Herbska

Przebudowa odcinków sieci wodociągowej:

ul. Sandomierska, ul. Pocieszka, ul. Wrzosowa, ul. Gen. St. Maczka, ul. Zagnańska

Renowacja odcinków kanałów sanitarnych:

ul. Skrajna, ul. Massalskiego, ul. Konopnickiej, ul. Berberysowa, ul. Złota, ul. Kryształowa, ul. Zagnańska, ul. Witosa.

Pozostałe inwestycje:

Modernizacja piaskowników oraz wymiana generatora nr 1 na oczyszczalni w Sitkówce

Rozbudowa komputerowego Systemu Monitoringu i Sterowania siecią wod-kan

Zakup samochodu do czyszczenia kanalizacji

Zakup samochodu do przewozu osadu

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ