Partner serwisu
14 sierpnia 2017

Kontrakt wart 44 mln zł. Oczyszczanię w Łasku czeka rozbudowa

Kategoria: Aktualności

Kompleksową modernizację i przebudowę przejdzie oczyszczalnia ścieków w Łasku.  W piątek podpisano umowę z wykonawcą – konsorcjum Unibep, Aquacoms i Inwatech Kornyezetvedelmi. Inwestycja ma zakończyć się w przeciągu 26 miesięcy.

 

Kontrakt wart 44 mln zł. Oczyszczanię w Łasku czeka rozbudowa

Modernizacja obiektu to jeden z etapów projektu realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo i Kanalizacji w Łasku mającego na celu zapewnienie zgodności z polskimi oraz unijnymi przepisami w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych w mieście.

W ramach inwestycji wspartej dofinasowaniem z UE wyznaczono pięć zadań:

Zadanie 1: Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Łasku obejmujący zwiększenie przepustowości obiektu do Qśrd - 8 000 m3/d oraz kompleksowe rozwiązania dla gospodarki osadowej z instalacją do pozyskiwania biogazu i układem skojarzonej produkcji energii cieplnej oraz elektrycznej na potrzeby oczyszczalni ścieków.

Zadanie 2: Rozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej w południowej części dzielnicy Kolumna oraz budowa kanalizacji tłocznej z pompowni przy ul. Modrzewiowej do Placu Szarych Szeregów z wyłączeniem z eksploatacji oczyszczalni ścieków w dzielnicy Kolumna. W ramach zadania zaprojektowano kanalizację sanitarną o długości 4 773 m, kanalizację tłoczną o długości 1 490 m wraz z pompownią ścieków oraz 233 przykanaliki o łącznej długości 1 519m. Projekt obejmuje m.in. ulice: Wojska Polskiego, Krakowską, Katowicką, Śląską, Wakacyjną, Toruńską, Sosnową, Świerkową, Sandomierską, Armii Ludowej, Światowida, Swojską oraz Spokojną.

Zadanie 3: Modernizacja kolektorów głównych istniejącej kanalizacji sanitarnej w Łasku metodą bezwykopową – obejmującą remont 7 110 m istniejących kolektorów głównych kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Łask.

Zadanie 4: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z rur PCV O 200, 250 w Ostrowie obejmującej 1 965 m kanalizacji sanitarnej oraz 65 przykanalików o łącznej długości 278 m.

Zadanie 5: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z rur PCV O 200 w Łasku w ulicy Widawskiej i Zachodniej z odejściem do ulicy Prusa obejmujący 1 120 m kanalizacji sanitarnej oraz 446 m kanalizacji tłocznej z pompownią ścieków.

 

źrófło: MPWiK Łask
fot.: 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ