Partner serwisu
07 czerwca 2017

Na włoszczowskiej oczyszczalni wybudują komory retencji i stabilizacji osadów

Kategoria: Aktualności

ZWiK we Włoszczowie otrzymał dofinansowanie m.in. na budowę komory retencji i stabilizacji osadów na oczyszczalni ścieków oraz zakup sprzętu do wykrywania niekontrolowanych przecieków na sieci wodociągowej. Całkowity koszt projektu to 3,25 mln zł.

Na włoszczowskiej oczyszczalni wybudują komory retencji i stabilizacji osadów

Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. jako beneficjent przedsięwzięcia, zawarł  umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie na dofinansowanie Projektu pn. „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Włoszczowa”. Projekt jest dofinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś Priorytetowa II – Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa  w aglomeracjach. Zakładany koszt całkowity Projektu (z VAT) to kwota 3,25 mln zł, wydatki kwalifikowane – 2,53 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej - 2,15 mln złotych.

Projekt obejmuje realizację następujących zadań:

  • budowa komory retencji i stabilizacji osadów na oczyszczalni ścieków we Włoszczowie (projekt  i wykonawstwo),
  • remont sieci wodociągowej na terenie miasta Włoszczowa w ul. Wiśniowej i na os. Brożka – ok. 1300 m,
  • zakup sprzętu do wykrywania niekontrolowanych przecieków z sieci wodociągowej, tzw. kolerator .

Budowa komory retencji i stabilizacji osadów ściekowych zapewni poprawę ustabilizowania osadów ściekowych, co wpłynie na zmniejszenie ich ilości oraz na poprawę stopnia odwodnienia. Remont sieci wodociągowej oraz zakup sprzętu do wykrywania niekontrolowanych wycieków ograniczy straty na sieci wodociągowej oraz wpłynie na poprawę niezawodności dostawy wody do odbiorców. Zakończenie realizacji Projektu przewidywane jest na 30 listopada 2018 r.

Źródło: wloszczowa.pl

Fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ