Partner serwisu
20 kwietnia 2017

Dotacje NFOŚiGW do weryfikacji innowacyjnych technologii dla gospodarki wodno-ściekowej już dostępne

Kategoria: Aktualności

Środki na weryfikację technologii
Refundacja obejmuje niezbędne koszty przeprowadzenia przez Jednostkę Weryfikującą procedury ETV dla weryfikowanej technologii, związane ze:

  • sporządzeniem i rozpatrzeniem wniosku o weryfikację;
  • sporządzeniem szczegółowego protokołu weryfikacji oraz zapewnieniem jakości (w tym ocena systemu badań z ewentualnym audytem systemu badań na zgodność z normą ISO 17025);
  • weryfikacją efektu działania, sporządzeniem raportu i świadectwa z weryfikacji.

Ponadto beneficjent może uzyskać zwrot części kosztów poniesionych na przeprowadzenie niezbędnych i bezpośrednio związanych z opracowaniem technologii (wykorzystanych przez Jednostkę Weryfikującą na potrzeby przeprowadzenia procedury ETV dla weryfikowanej technologii) badań przez jednostkę badawczą na potrzeby potwierdzenia efektu działania weryfikowanej technologii.

Program przewiduje przyznanie środków na weryfikacje technologii minimum 20 przedsiębiorcom. Intensywność wsparcia w formie dotacji wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 50 000 PLN.

W kwietniu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił pierwszy nabór. Wnioski można składać, w terminie od 3 kwietnia 2017 roku do 29 grudnia 2017 roku w trybie ciągłym.

Usługę weryfikacji ETV dla technologii z obszaru gospodarki wodno-ściekowej oferuje Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Wszystkich zainteresowanych weryfikacją zapraszamy do kontaktu z Jednostką Weryfikującą.

Szczegółowe informacje TUTAJ.

Fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ