Partner serwisu
03 stycznia 2017

Weryfikacja przepływomierzy Heartbeat

Kategoria: Nowości produktowe

Interpretacja wyników weryfikacji Heartbeat
Raport generowany w trakcie weryfikacji składa się z dwóch części. Część pierwsza zawiera ogólny wykaz testowanych obwodów i elementów przepływomierza wraz z wynikiem badania każdego obwodu zapisanym w konwencji sukces/błąd. Pozwala on na łatwą ocenę stanu przepływomierza nawet użytkownikom nie posiadającym żadnej wiedzy metrologicznej ani doświadczenia.
W części drugiej wybrane parametry przedstawione są w formie liczbowej wraz z ich graficzną reprezentacją. Ich porównanie z wartościami historycznymi pozwala bardziej doświadczonym operatorom na analizę trendów oraz ocenę oddziaływania procesu technologicznego oraz otaczającego środowiska na parametry pracy urządzenia pomiarowego.
Dzięki otrzymanym wynikom weryfikacji użytkownik może w pełni świadomie podjąć decyzję o konieczności tradycyjnej kalibracji „ na mokro”, z wykorzystaniem stacjonarnej lub przenośnej stacji kalibracyjnej przepływomierzy. I na odwrót, pozytywny wynik weryfikacji Heartbeat, przy wysokim poziomie ufności wynikającym z pokrycia diagnostycznego sięgającego 98%, pozwala na ograniczenie wydatków związanych ze zbędnymi kalibracjami.

Wysoka wiarygodność Heartbeat
Weryfikacja Heartbeat jest rezultatem wielu lat badań oraz tysięcy ponownych kalibracji „na mokro” przeprowadzanych w laboratoriach kalibracyjnych Endress+Hauser na całym świecie. Zgromadzona w ten sposób wiedza i doświadczenie, oparte o obszerną bazę porównawczą, pozwoliły naukowcom Endress+Hauser na wypracowanie niezawodnych algorytmów diagnostycznych, umożliwiających powiązanie wielu sygnałów i parametrów wewnętrznych przepływomierza z ich wpływem na funkcjonowanie i jego własności metrologiczne.
Wysoka wiarygodność weryfikacji znalazła swoje odbicie w ocenie przydatności Heartbeat przeprowadzonej przez niezależnego audytora firmę TÜV. Ta renomowana instytucja, w dostępnym zaświadczeniu potwierdza, iż weryfikacji Heartbeat, przy uwzględnieniu pokrycia diagnostycznego (TTC) dochodzącego do 98%, spełnia wymagania identyfikowalnego sprawdzenia zgodnie z wymaganiami PN EN ISO 9001:2008 – Rozdział 7.6a „Nadzorowanie wyposażenia do monitorowania i pomiarów”.

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ