Partner serwisu
05 kwietnia 2016

Lubartów: miasto potrzebuje nowej oczyszczalni ścieków

Kategoria: Oczyszczalnie ścieków

Lubartowska oczyszczalnia okres swojej świetności ma już dawno za sobą. W najbliższych latach czeka na nią ogromna i kosztowna przebudowa.

Lubartów: miasto potrzebuje nowej oczyszczalni ścieków

Podczas sesji Rady Miasta Lubartów, która odbyła się 22 marca przyjęto Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych PGK Sp. z o.o. w Lubartowie na lata 2016-2020. Największe nakłady inwestycyjne przewiedziano na realizację zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa-modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji sanitarnej w Lubartowie”. W ubiegłym roku za kwotę ponad 900 tys. zł przygotowano dokumentację tego zadania.

Oczyszczalnia w Lubartowie została wybudowana w 1996 roku, oddana oficjalnie do eksploatacji w roku 1997. Mamy w tym roku dwudziestolecie funkcjonowania tej oczyszczalni. [...] Projekt eksploatacji technologicznej, trwałości technologicznej tej oczyszczalni ścieków był przewidywany na okres dziesięciu lat. [...] W roku 2012 mieliśmy do czynienia z serią bardzo poważnych awarii. Istniało zagrożenie, czy oczyszczalnia ścieków nie będzie w stanie spełniać swojego zadania - mówił na sesji Tomasz Marzęda, Prezes PGK Sp. z o.o. w Lubartowie.

Źródło: www.lubelskie24.pl

Czytaj więcej: www.lubelskie24.pl

Fot.: www.pgk.lub.pl
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ