Partner serwisu

Otwracie Stacji Uzdatniania Wody w Mszanie Dolnej

Kategoria: Oczyszczalnie ścieków

W Mszanie Dolnej uroczyście otwarto w dn. 15.02.2016r. nowo wybudowaną stację uzdatniania wody. Technologia należy do najnowocześniejszych na świecie, oparta na uzdatnianiu wody z rzeki Raba. Stacja jest w 100% ekologiczna. Inwestycja kosztowała przeszło 7 mln  złotych. Na jej realizację samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 80% kosztów z budżetu państwa i 10% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Otwracie Stacji Uzdatniania Wody w Mszanie Dolnej

Stacja posiada innowacyjny i nowoczesny system uzdatniania wody. - Zainstalowany tu system oczyszczania wody to jedna z najnowocześniejszych technologii w Europie - mówił przybyłym o nowo otwartej inwestycji burmistrz Józef Kowalczyk.
O technologii uzdatniania wody mówił generalny wykonawca Robert Muszański, właściciel firmy WOFIL. - Technologia jest 100% ekologiczna i naśladuje naturę - mówił. - Zapewnia ona bezpieczeństwo spożycia i ogranicza stosowanie chemii do minimum - tłumaczył.
- To technologia najnowocześniejsza w Polsce, a być może i na świecie - chwaliła innowacyjność zastosowanych rozwiązań prezes WFOŚ Małgorzata Mrugała.
Goście otwarcia byli częstowani wodą z nowego ujęcia i sami mogli się przekonać jak smakuje. Opinie były pochlebne.

Źródło i fot.: www.wofil.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ