Partner serwisu
15 grudnia 2015

Po 6 miesięcznym przestoju kompostownia w Słupsku wraca do pracy

Kategoria: Aktualności

Modernizacja hali, budowa systemu kolektorów ssących oraz biofiltra wraz z pełną automatyką związaną ze sterowaniem dmuchaw to inwestycje, które między innymi zostały wykonane w ramach projektu pn. „Gospodarka osadowa w oczyszczalni wraz z modernizacją sieci kanalizacyjnej w aglomeracji Słupsk”.

Po 6 miesięcznym przestoju kompostownia w Słupsku wraca do pracy

Modernizacja hali polegała na częściowej zabudowie powierzchni przydachowej oraz całkowitego zamknięcia hali z obu stron z wykorzystaniem bram uchylnych. W okresach, gdy nie odbywają się prace w kompostowni, bramy pozostaną zamknięte, co pozwoli na mniejszą migrację odorów na zewnątrz hali oraz skuteczniejsze oczyszczenie powietrza wewnątrz kompostowni. Opary ulatniające się z pryzm zostają zasysane przez system kolektorów nad i pod pryzma, które następnie skierowane są do biofiltra. Pełna automatyka związana ze sterowaniem przepustnicami umieszczonymi w kolektorach ma na celu zwiększenie wydajności instalacji. Natomiast zastosowanie biofiltra służyć ma oczyszczeniu powietrza ulatniającego się z pryzm poprzez rozbudowany na całej kompostowni system kolektorów. Całością procesu związanego z wychwyceniem i przejęciem ulatniających się oparów steruje system pięciu dmuchaw, które pracują w pełni automatycznie.

Proces oraz wielkość produkcji kompostu nie ulega zmianie. Pierwsza partia kompostu będzie dostępna dla odbiorców od marca 2016r.

Nowe urządzenia zastosowane w kompostowni oraz wykonane prace mają na celu ograniczyć uciążliwości odrowe oraz poprawić jakość pracy w kompostowni.

Inwestycja została współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Źródło i fot.: www.wodociagi.slupsk.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ