Partner serwisu
10 listopada 2014

Gorzów: Oczyszczalnia doczekała się kolejnej modernizacji

Kategoria: Aktualności

Uruchomiona w 1980 r. oczyszczalnia ścieków w Gorzowie Wielkopolskim doczekała się kolejnej modernizacji. 6 listopada na terenie obiektu odbyła się prezentacja zmodernizowanej części oraz podsumowanie kontraktu rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków.

Gorzów: Oczyszczalnia doczekała się kolejnej modernizacji

– Startujemy jak do nowego domu, będzie przyjemniej, jaśniej, przejrzyściej i nowocześniej – mówi Wiesława Radko, kierownik Oczyszczalni Ścieków w Gorzowie Wielkopolskim.

W ramach kontraktu rozebrano stare komory fermentacyjne, a w to miejsce zbudowano nowe wraz z obiektami obsługowymi. Wykonano system kontroli i sterowanie procesem zagospodarowania osadów, wybudowano stację mechanicznego odwadnia osadów w raz z magazynem do osadu, zbiornik buforowy osadu przefermentowanego wraz z wyposażeniem technologicznym oraz zmodernizowano istniejące budynki mechanicznego oczyszczania osadów. Ponadto nastąpi poprawa stabilizacji biologicznej osadu, efektywność eksploatacyjna oczyszczalni ścieków, automatyzacja procesu technologicznego przeróbki osadów, standard techniczny oczyszczalni, zmniejszy się uciążliwość zapachowa oczyszczalni oraz poprawią się warunki pracy załogi.

Całość Kontraktu kosztowała prawie 24 miliony netto. Modernizacja oczyszczalni ścieków jest częścią Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6”, którego wartość przekracza 220 milionów zł.

Źródło i Fot.: PWiK Gorzów Wielkopolski

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ