Partner serwisu
05 lipca 2024

Apel Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji: Nie wrzucajmy odpadów do kanalizacji

Kategoria: Aktualności

Wiele przedsiębiorstw wodociągowych w całej Polsce zmaga się z problemem zanieczyszczania sieci kanalizacyjnej przez odpady wrzucane do toalet. Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. postanowiły zaapelować do mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie i niewrzucanie odpadów do kanalizacji.

Apel Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji: Nie wrzucajmy odpadów do kanalizacji

Problem zanieczyszczania kanalizacji jest poważny i wymaga podjęcia zdecydowanych działań edukacyjnych. Do kanalizacji często trafiają takie odpady jak włosy, tłuszcz, patyczki do uszu, które powodują zatory i osadzają się na ściankach rur. W rezultacie, sieć kanalizacyjna jest obciążona, co prowadzi do usterek i awarii.

Problemy w budynkach wielorodzinnych

Szczególnie narażone na problemy związane z zatorami są budynki wielorodzinne. Jeśli wszyscy mieszkańcy stosują nieprawidłowe praktyki, to u wylotu takiego obiektu może dojść do poważnych zablokowań sieci kanalizacyjnej. Warto zrozumieć, że toaleta nie jest miejscem na pozbywanie się odpadów takich jak pieluchy czy patyczki kosmetyczne. Papier toaletowy a papierowy ręcznik to coś zupełnie innego – ręczniki papierowe nie rozpuszczają się szybko i mogą prowadzić do zatorów.

Zadbajmy o nasze kanalizacje

Podobne problemy dotykają wiele miast w Polsce. Przykłady z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia pokazują, że zatory w kanalizacji są częstą przyczyną awarii. Zanieczyszczanie sieci kanalizacyjnej jest problemem, który możemy rozwiązać wspólnie. Odpowiedzialne korzystanie z toalet i unikanie wrzucania do nich odpadów to kluczowe kroki, które mogą zapobiec zatorom i awariom. Warto pamiętać, że wszelkie działania na rzecz ochrony sieci kanalizacyjnej przekładają się na lepszą jakość życia nas wszystkich.

źródło: informacja prasowa
fot. ZWIK
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ