Partner serwisu
07 czerwca 2024

Wodociągi Chrzanowskie promują zrównoważone zarządzanie wodą deszczową

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Chrzanowskie na swoim facebooku udostępniły film dotyczący mądrego zarządzania wodą deszczową, mający na celu zwiększenie świadomości i promowanie praktycznych rozwiązań dla małej retencji wody.

Wodociągi Chrzanowskie promują zrównoważone zarządzanie wodą deszczową

W związku z ostatnimi deszczowymi dniami, pracownicy Wydziału Mechanicznego Wodociągów Chrzanowskich przeprowadzili własnoręczne instalacje odwodnienia dachu na budynku hali pomp i filtrów SUW Trzebionka. Dzięki nowej instalacji deszczówka jest teraz odprowadzana bezpośrednio do zbiornika, który zasila pływającą instalację fotowoltaiczną. To innowacyjne podejście nie tylko pozwala na skuteczne gromadzenie wody, ale także integruje odnawialne źródła energii, co wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju Wodociągów Chrzanowskich.

To działanie podkreśla znaczenie retencji wody deszczowej w kontekście zmieniającego się klimatu i rosnących upałów. Wodociągi Chrzanowskie zachęcają mieszkańców do wdrażania takich rozwiązań, co może przyczynić się do lepszego gospodarowania zasobami wodnymi i poprawy stanu środowiska naturalnego.

! KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ FILM WODOCIĄGÓW CHRZANOWSKICH !

źródło: facebook Wodociągi Chrzanowskie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ