Partner serwisu
22 lutego 2024

Bemowo z nową inwestycją Wodociągów Warszawskich

Kategoria: Aktualności

Wśród priorytetów w planach inwestycyjnych Wodociągów Warszawskich na ten rok jest dalsza rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej. W najbliższym czasie spółka wybierze wykonawcę nowego odcinka sieci kanalizacyjnej, która powstanie na bemowskim osiedlu Chrzanów. 

Bemowo z nową inwestycją Wodociągów Warszawskich

Sieć kanalizacyjna na Chrzanowie, którą planują wybudować Wodociągi Warszawskie, będzie przebiegać wzdłuż ul. Szeligowskiej. Przewód, wraz z odcinkami sieci odchodzącymi do nieruchomości, będzie mieć długość blisko 460 m, ze średnicą – w zależności od danego odcinka – od 400 do 500 mm oraz od 160 do 300 mm. Po zakończeniu inwestycji do nowej kanalizacji będzie mogło się podłączyć kilkanaście budynków, w tym wielorodzinnych.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców

Rozbudowa kanalizacji w ul. Szeligowskiej podyktowana jest dynamicznym rozwojem tej części Bemowa i rosnącą w perspektywie najbliższych lat liczbą mieszkańców. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie docelowo może się osiedlić do 30 tys. mieszkańców. Co więcej – planowana jest tu budowa stacji II linii metra C2 „Szeligowska”, a obszar ten cieszy się dużym zainteresowaniem deweloperów. Budowa nowego odcinka kanalizacji w ul. Szeligowskiej umożliwi dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej na tym obszarze.

Wodociągi Warszawskie każdego roku budują i modernizują dziesiątki kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. W ciągu ostatnich sześciu lat spółka zrealizowała w mieście inwestycje obejmujące ponad 530 km sieci. Tylko w ubiegłym roku było to niemal 90 km sieci za kwotę przekraczającą pół miliarda zł. W planach spółki do 2030 roku jest budowa i modernizacja łącznie ponad 1200 km sieci – szacowana wartość planowanych inwestycji wyniesie ponad 1,6 mld zł.

źródło: Wodociągi Warszawskie
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ