Partner serwisu
21 lutego 2024

Piąta wersja SZOP Programu FEnIKS

Kategoria: Aktualności

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje, że na stronie internetowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) została opublikowana piąta wersja Szczegółowego Opisu Priorytetów (SZOP).

Piąta wersja SZOP Programu FEnIKS

Program FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko) stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych programów: Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 oraz 2014-2020. Jego celem jest poprawa warunków rozwoju kraju poprzez budowę infrastruktury technicznej i społecznej zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. To największy pod względem finansowym oraz liczby obszarów wsparcia program krajowy w całej Unii Europejskiej.

Program FEnIKS skupia się na:

  • Transformacji energetycznej: Działania mają na celu wspieranie projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną oraz modernizacją infrastruktury energetycznej.
  • Adaptacji do zmian klimatu: Program wspiera projekty, które pomagają dostosować się do skutków zmian klimatycznych, takie jak ochrona przed powodzią, zagospodarowanie terenów zielonych, czy modernizacja systemów wodno-ściekowych.
  • Poprawy bezpieczeństwa transportu: Inwestujemy w rozwój infrastruktury transportowej, aby zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność przemieszczania się.

Więcej szczegółów TUTAJ

źródło: www.igwp.org.pl
Tagi: FEnIKS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ