Partner serwisu
07 lutego 2024

Wodociągi Kościańskie oferują darmowy organiczny nawóz dla mieszkańców

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Kościańskie na swoim facebooku ogłosiły akcję: darmowy organiczny nawóz w postaci osadu ściekowego za darmo dla każdego! W odpowiedzi na wzrost cen nawozów, wodociągi proponują alternatywne rozwiązanie, które nie tylko wspiera rolnictwo, ale również promuje zrównoważone wykorzystanie zasobów.

Wodociągi Kościańskie oferują darmowy organiczny nawóz dla mieszkańców

Osad ściekowy, poddany procesowi fermentacji w temperaturze 38°C przez 35 dni oraz higienizacji wapnem palonym, posiada wysoką zawartość substancji organicznych i mineralnych. Dzięki temu jest bezpieczny pod kątem sanitarnym, a jednocześnie posiada doskonałe właściwości nawozowe. Specjaliści z firmy Wodociągi Kościańskie pomogą w obliczeniu odpowiedniej dawki nawozu do zastosowania na danej działce.

Osad ściekowy ma wiele istotnych funkcji niezbędnych dla prawidłowego wegetowania roślin, m.in. umożliwia zachowanie odpowiedniej struktury gleby poprzez wzrost zawartości biologicznie czynnej próchnicy oraz dostarcza roślinom substancji odżywczych w postaci łatwo przyswajalnego azotu, fosforu oraz makro- i mikroelementów. Osad w postaci ziemistej umożliwia łatwe rozprowadzenie na powierzchni gruntu, co ułatwia jego równomierne zaoranie.

źródło: fb Wodociągi Kościańskie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ