Partner serwisu
06 lutego 2024

Ostrowieckie Wodociągi wprowadzają system GIS do efektywnego zarządzania siecią wodociągową

Kategoria: Aktualności

Ostrowieckie Wodociągi wprowadziły nowoczesny system GIS do skutecznego zarządzania swoją siecią wodociągową, co zostało oficjalnie ogłoszone na konferencji prasowej z udziałem wiceprezydenta miasta Artura Łakomca.

Ostrowieckie Wodociągi wprowadzają system GIS do efektywnego zarządzania siecią wodociągową

W trakcie konferencji, która odbyła się w siedzibie wydziału eksploatacji i usług Miejskich Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Długiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, omówiono znaczenie i korzyści wynikające z implementacji systemu GIS. Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na około 3 400 000,00 zł netto.

Wiceprezydent Artur Łakomiec wyraził wielką satysfakcję z rezultatów niemal dwuletniej współpracy pracowników MWiK z firmą wykonawczą. Podkreślił, że wprowadzenie systemu GIS to kluczowy krok w modernizacji sieci wodociągowej, umożliwiający szybką lokalizację i usuwanie awarii dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym i planistycznym.

Nowy system pozwoli pracownikom MWiK na efektywniejsze wykonywanie ich obowiązków, zapewniając łatwiejszy dostęp do danych oraz optymalizując pracę sieci wodociągowej. Szybsza reakcja na awarie przyczyni się do minimalizacji czasu wycieku wody i ograniczy niedogodności dla mieszkańców. Ponadto, system GIS umożliwia dostęp do aktualnych danych o infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej, co jest kluczowe dla skutecznego planowania i zarządzania siecią.

Wiceprezydent szczególnie podkreślił rolę pracowników pionu technicznego i informatycznego MWiK w procesie wdrożenia systemu GIS, wyrażając im szczere podziękowania za ich zaangażowanie i wysiłek. Implementacja systemu przez Ostrowieckie Wodociągi stanowi ważny krok w kierunku nowoczesnego i efektywnego zarządzania infrastrukturą wodociągową, przynosząc korzyści zarówno dla operatora, jak i dla mieszkańców miasta.

źródło: um.ostrowiec.pl
fot. mwikostrowiec.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ