Partner serwisu
23 stycznia 2024

Zakończenie projektu poprawy gospodarki ściekowej w kieleckim obszarze metropolitalnym

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Kieleckie zakończyły oficjalnie IV Projekt unijny, mający na celu poprawę gospodarki ściekowej w obszarze metropolitalnym Kielc. Ostatnim dokumentem wysłanym do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej był "Oświadczenie Beneficjenta", podsumowujące wszystkie działania podejmowane w ramach projektu.

Zakończenie projektu poprawy gospodarki ściekowej w kieleckim obszarze metropolitalnym

W ramach tego znaczącego przedsięwzięcia do kanalizacji zostały podłączone budynki zamieszkane przez 2560 osób, a do wodociągu - 25 osób. Ponadto, dokonano modernizacji oczyszczalni ścieków, co stanowiło ważny krok w kierunku zrównoważonej gospodarki wodno-ściekowej. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł niemal 100 mln zł, z czego imponujące 45 milionów pochodziło z funduszy Unii Europejskiej, realizowanych w ramach Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Projekt nie tylko przyniósł nowoczesną infrastrukturę kanalizacyjną dla mieszkańców regionu, ale także okazał się ogromnym sukcesem w wykorzystaniu środków unijnych przez Wodociągi Kieleckie. Spółka ta jest obecnie krajowym liderem w efektywnym wykorzystaniu funduszy unijnych, co przynosi korzyści nie tylko dla spółki, ale również dla całego regionu świętokrzyskiego.

Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich, podkreśla, że zakończenie tego projektu to jedynie etap w ciągłych działaniach. Firma już teraz skupia się na kolejnych inwestycjach, planując wykorzystanie środków z Unii Europejskiej. To podejście nie tylko podkreśla zaangażowanie spółki w rozwój infrastruktury, ale także stanowi dodatkowy zastrzyk kapitału dla całego regionu.

W ramach projektu w Kielcach przeprowadzono szereg istotnych działań, takich jak wymiana wodociągu na ul. Sandomierskiej, modernizacja wodociągu na kilku ulicach oraz wprowadzenie nowej kanalizacji dla mieszkańców wybranych obszarów. Całość projektu obejmowała budowę kanalizacji sanitarnej, modernizację sieci wodociągowej, rozbudowę oczyszczalni ścieków oraz zakup specjalistycznego sprzętu.

Projekt "Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego" zakończył się sukcesem, stanowiąc przykład efektywnej współpracy pomiędzy instytucjami krajowymi a Unią Europejską. Zainicjowane zmiany nie tylko poprawiły infrastrukturę, lecz także wpłynęły korzystnie na środowisko, stanowiąc istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju regionu.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ