Partner serwisu
17 listopada 2023

Monika Michalska (Pani od odpadów) w Zakładzie Południe w Warszawie

Kategoria: Aktualności

15 listopada w Wodociągach Warszawskich odbyło się spotkanie z wybitną specjalistką ds. odpadów, inżynierką Moniką Michalską. Spotkanie to było okazją do głębokiej rozmowy na temat świadomego recyklingu, bezpieczeństwa sieci kanalizacyjnej oraz wpływu mieszkańców na oczyszczalnie ścieków i infrastrukturę kanalizacyjną.

Monika Michalska (Pani od odpadów) w Zakładzie Południe w Warszawie

Monika Michalska, ekspertka w dziedzinie odpadów, szeroko podzieliła się swoją wiedzą na temat ekologii i nowych technologii służących ochronie środowiska. W trakcie spotkania poruszono również kwestie związane z kampanią "Sedes to nie kosz na śmieci", której celem jest edukacja mieszkańców na temat właściwego postępowania z odpadami.

Wodociągi Warszawskie zleciły badanie dotyczące nawyków mieszkańców stolicy związanych z wyrzucaniem odpadów do toalety. Badanie to ma na celu zrozumienie, w jaki sposób nieprawidłowe postępowanie może wpływać na drożność kanalizacji, powodować awarie sprzętu oraz generować dodatkowe koszty finansowe i środowiskowe dla mieszkańców.

Odpady w ściekach mają szkodliwy wpływ na infrastrukturę kanalizacyjną, prowadząc do braku drożności, awarii sprzętu i dodatkowych obciążeń finansowych dla mieszkańców. Warto zastanowić się nad własnymi nawykami i wpływem, jaki możemy mieć na poprawę stanu naszego otoczenia.

Kampania "Sedes to nie kosz na śmieci" ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że miejsce odpadów jest w koszu, a nie w ściekach. Warto zastanowić się nad własnym postępowaniem i często banalnymi, ale istotnymi wyborami, takimi jak właściwe utylizowanie odpadów.

źródło: facebook Wodociągi Warszawskie
fot. facebook
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ