Partner serwisu
13 września 2023

Trwa II Konferencja Oczyszczalnie Przyszłości

Kategoria: II Konferencja Oczyszczalnie Przyszłości

Ponad 200 uczestników – przedstawicieli spółek wod-kan, firm dostarczających nowoczesne rozwiązania czy świata nauki – przybyło do Białegostoku na II edycję konferencji Oczyszczalnie Przyszłości.

Trwa II Konferencja Oczyszczalnie Przyszłości

– 25 prelekcji, 4 panele tematyczne, 24 stoiska. Wycieczka po Białymstoku oraz zwiedzanie miejscowej oczyszczalni – serdecznie witamy na kolejnej edycji konferencji – mówił Mateusz Grzeszczuk, prezes BMP (firmy organizującej spotkanie) w czasie otwarcia wydarzenia. Podkreślił, że mimo wielu modernizacji, budowy nowoczesnych oczyszczalni, wciąż potrzebne są dalsze inwestycje, m.in. by sprostać unijnym wymogom, by budować obiekty samowystarczalne energetycznie, bezpieczne i nowoczesne. – Stąd cytat S. Lema: „Nigdy nie zadowalać się już zrobionym, trzeba iść dalej” – który jest myślą przewodnią naszego spotkania – mówił M. Grzeszczuk.

W tym roku w Białymstoku
Rok temu rolę Honorowego Gospodarza konferencji pełniła józefowska Hydrosfera, w tym roku – Wodociągi Białostockie. – Bardzo nam miło, że przybyliście do naszego miasta tak licznie. To dla nas ogromny zaszczyt, że jesteśmy gospodarzem tak profesjonalnie przygotowanej konferencji – podkreślała Beata Wiśniewska, prezes Wodociągów Białostockich. Przypomniała, przed jakimi wyzwaniami stoją dziś przedsiębiorstwa wod-kan. – Te wyzwania to równocześnie i szanse. Ścieki, osad to potencjał do wykorzystania, który pomoże w budowaniu Gospodarki Obiegu Zamkniętego (…). Przez najbliższe dwa dni będziemy zastanawiać się, jak powinna wyglądać oczyszczalnia przyszłości, na licznych stoiskach porozmawiamy, w jakich kierunkach podążają dziś technologie. Mam nadzieję, że zapamiętacie państwo to spotkanie nie tylko z powodu wysokiego poziomu merytorycznego, ale i „walorów integracyjnych” – życzyła B. Wiśniewska.  


– Białystok nie jest zbyt znany, a jeśli już, to z pewnych stereotypów. Przyjeżdzający do naszego miasta goście są zaskoczeni jego rozwojem, atmosferą, nowoczesnością – mówił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. – Cieszy mnie też atmosfera i tak liczny udział przedstawicieli wodociągów na tej konferencji. Branża musi stawić dziś czoła wielu problemom, zatem jest bardzo ważne, że tak mocno państwo ze sobą współpracuje, że wodociągi wymieniają się doświadczeniami, zwłaszcza, że żyjemy w trudnych czasach. Tylko mówienie jednym głosem może pomóc w tej sytuacji, gdy wiele spółek wręcz walczy o przetrwanie – zaznaczył prezydent Truskolaski.


– Woda jest źródłem życia, elementem historii i kultury. Na dzisiejszej konferencji skupiamy się na przyszłości, by zrozumieć, jak chronić zasoby wody, by miały do niej dostęp przyszłe pokolenia. Jestem dumny, że takie spotkanie odbywa się właśnie w naszym mieście. Równocześnie jestem przekonany, że państwa pomysły i rozwiązania będziemy mogli wdrażać i u nas. Życzę owocnych dyskusji – mówił Łukasz Prokorym, Przewodniczący Rady Miasta Białystok

 

Podczas otwarcia głos zabrał także Ireneusz Majszczyk, członek zarządu MPWiK w m.st. Warszawa S.A., który w imieniu Wodociągów Warszawskich zaprosił już dziś na przyszłoroczną edycję konferencji.

Program

Konferencja Oczyszczalnie Przyszłości nie jest dla tych, którzy zadowalają się już zdobytymi celami, ale dla specjalistów, wizjonerów. „Nigdy nie zadowalać się zrobionym, zawsze iść dalej” – wspomniana myśl Stanisława Lema przyświecała organizatorom wydarzenia przy budowie agendy i doborze panelistów. Program spotkania to swoista podróż po tematach: od koncepcji i kierunku rozwoju współczesnych oczyszczalni poprzez zastosowanie GOZ na jej obiektach, by zakończyć na prezentacji doświadczeń praktycznych, najnowszych rozwiązań, technologii i urządzeń.
Jednak Konferencja Oczyszczalnie Przyszłości to nie tylko prelekcje, ale i rozmowy w kuluarach, czy w czasie wieczorów integracyjnych, podczas których można dowiedzieć się więcej i podpytać o dodatkowe informacje na temat prezentowanych rozwiązań i narzędzi.

***

II Konferencja Oczyszczalnie Przyszłości odbywa się w dniach 13-14 września 2023 r. w Białymstoku. Gospodarzem Honorowym konferencji są Wodociągi Białostockie Sp. z o.o., a organizatorem firma BMP Sp. z o.o.
Rolę Partnera Branżowego objęły:
•    Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Sp. z o.o.
•    Wodociągi Miasta Krakowa
•    Wodociągi Katowickie S.A.
•    PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach
•    MPWiK w m. st. Warszawie S.A.
•    Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Rolę Patrona Merytorycznego objęły:
•    Stowarzyszenie "Lubuskie Forum Wodociągowe"
•    Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ