Jan Sakławski o prawnych instrumentach przeciwdziałania podwyżkom cen energii w przemyśle po tzw. Ustawie cenowej
Jan Sakławski Radca Prawny, Partner w kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy sp.k. wystąpi podczas XVIII Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle i wygosi referat pt. Prawne instrumenty przeciwdziałania podwyżkom cen energii w przemyśle po tzw. Ustawie cenowej.
![Jan Sakławski o prawnych instrumentach przeciwdziałania podwyżkom cen energii w przemyśle po tzw. Ustawie cenowej Jan Sakławski o prawnych instrumentach przeciwdziałania podwyżkom cen energii w przemyśle po tzw. Ustawie cenowej](Resources/ar/71501/71617/1580290169f4ad84.jpg)
Prawne instrumenty przeciwdziałania podwyżkom cen energii w przemyśle po tzw. Ustawie cenowej
Jan Sakławski, Radca Prawny, Partner w kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy sp.k.
Po upływie okresu obowiązywania ustawy cenowej, przemysł musi znów odnaleźć się w czysto rynkowej rzeczywistości w kontekście kupna energii elektrycznej. Brak rządowych gwarancji stabilności cen sprawia, że rynek wraca do sytuacji z końca 2018 roku. Znów więc, przedsiębiorcy będą zmuszeni radzić sobie z aktualizacją cen dokonywaną przez przedsiębiorstwa obrotu. Czy jest możliwość przeciwstawienia się tego rodzaju działaniom sprzedawców? Czy możliwe jest zakwestionowanie podwyżki, jeżeli w umowie sprzedaży energii widnieje zapis pozwalający na aktualizację ceny jednostronnie przez sprzedawcę?
W ramach wystąpienia zaprezentowane zostaną kwestie na jakie zwrócić uwagę należy w przypadku zawarcia umowy sprzedaży energii. Pokazane zostaną również sposoby kwestionowania podwyżek za pośrednictwem instrumentów sądowych oraz prawne aspekty pozasądowych rozwiązań optymalizujących zużycie energii w zakładach przemysłowych.
Prezentacja zostanie wygłoszona w Panelu II: Media pod kontrolą o godz. 9:00, 28.02.2020r.
Komentarze