Partner serwisu
04 sierpnia 2020

Awarie – jak sobie z nimi radzić szybko i skutecznie?

Kategoria: XI Konferencja Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN

XI Konferencja „Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN” trwa. Słuchacze mają okazję nie tylko wysłuchać wykładów, ale także wymienić się doświadczeniem branżowym – między innymi w zakresie ograniczania awaryjności sieci.

Awarie – jak sobie z nimi radzić szybko i skutecznie?

Doświadczenie i szybka reakcja kluczem do sukcesu

Panel I pt. „Zamierzamy zmniejszyć awaryjność sieci. Jak tego dokonać?” poprowadził Dariusz Dzida (AQUA S.A.). Jako pierwsza wystąpiła Agnieszka Szwed-Kocoł, która opowiedziała o procesie usuwania awarii w AQUA S.A. Jak podkreślała: „Celem AQUA S.A. jest sprawne usunięcie awarii przy jednoczesnym ograniczeniu czasu do minimum. Doświadczenie, szybka reakcja, wykorzystanie nowoczesnych metod oraz optymalizacja tych dostępnych to niezbędne kwestie.” Procesy, które dotychczas zostały wdrożone w AQUA S.A. pozwoliły na ograniczenie negatywnych skutków występujących awarii. Słuchacze mieli okazję poznać strategię firmy w przypadku awarii, ale także ocenić jej skuteczność.

Wpływ nowoczesnych metod

W ramach kolejnego wystąpienia pt. „Uniwersalne łączniki z zabezpieczeniem przed przesunięciem” na scenę zaproszono Wojciecha Surowego, reprezentującego firmę Blejkan S.A. Uczestnikom umożliwiono także kilkuminutowy wirtualny spacer po fabryce produkującej między innymi łączniki zaciskowe, przyłącza czy studzienki wodomierzowe. – Stawiamy na jakość, dlatego wszystkie zawory sprawdzane są pod kątem szczelności – podkreślał prelegent. Słuchacze zapoznali się ponadto z nowym produktem Blejkan – łącznikiem uniwersalnym, który ma zastosowanie przy wszystkich dostępnych materiałach.

Błędy, które warto naprawić

O błędach montażowych, ale i systemie regulacji oraz posadowienia włazów i wpustów w oparciu o elementy z tworzyw sztucznych, opowiedział Piotr Wójtowicz z Ew Invest. Omówił m.in. przykładowe projekty zwieńczenia studni kanalizacyjnych i ocenił ich precyzję. Prelegent przybliżył też problem błędów montażowych, opowiedział o ich przyczynach, ale i o najważniejszych sposobach zapobiegania. Odpowiedział także na często pojawiające się pytanie, a mianowicie: Co jest główną przyczyną zapadania się włazów? Na koniec uczestnicy mogli zapoznać się z realizacjami firmy Ew Invest i korzyściami zastosowania systemu TVR T.

___

XI Konferencja Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN odbywa się w dniach 4-5 sierpnia 2020 roku w Wiśle. Organizatorem jest firma BMP Sp. z o.o. – wydawca kwartalnika Kierunek Wod-Kan oraz portalu www.kierunekwodkan.pl. Gospodarzem honorowym wydarzenia jest firma Aqua S.A.

Patronat merytoryczny nad konferencją pełni Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Fundacja Dolnośląskie Forum Wodociągowe.

Partnerami branżowymi konferencji są przedsiębiorstwa z branży wod-kan: Aquanet S.A., SAUR Neptun Gdańsk, Wodociągi Miasta Krakowa, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu, Katowickie Wodociągi S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu, Wodociągi Jaworzno S.A.

Partnerem Srebrnym została firma Titan Sp. z o.o.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ