Partner serwisu
06 listopada 2019

TIGRET przedstawia swoją ofertę

Kategoria: XXII Kongres WOD-KAN-EKO

W ramach XXII Kongresu WOD-KAN-EKO zorganizowana zostanie Strefa Nauki i Wiedzy. Będzie to miejsce, gdzie z przedstawicielami uczelni porozmawiać będzie można o innowacyjnych projektach tych zrealizowanych, realizowanych obecnie a także o tematach, które mogą ze względu na zapotrzebowanie podjąć w przyszłości. W tamtym roku swoje stanowisko w tej strefie miała firma TIGRET, którą w tym roku można odwiedzić w strefie wystawienniczej.

TIGRET przedstawia swoją ofertę

Jak podaje firma TIGRET:

Naszą ofertę budujemy w obszarze bezpieczeństwa wody, ścieków i powietrza. Współpracujemy ze światowymi liderami, przenosząc ich technologię na rynek polski. Bezpieczeństwo rozumiemy nie tylko jako dotrzymanie limitów parametrów wymienionych w rozporządzeniach, ale znacznie szerzej, w kontekście całkowitego oddziaływania wszystkich substancji, związków chemicznych czy żywej biomasy na środowisko, a w tym również na człowieka. Przy tak rozumianym bezpieczeństwie, jesteśmy w stanie ocenić ilościowo zagrożenia oraz w niektórych przypadkach określić ich wagę (istotność), co jest znaczącym elementem w Planach Bezpieczeństwa Wodnego dla potrzeb pomiaru zidentyfikowanego i wstępnie oszacowanego obszaru ryzyka.

Wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Politechniką Gdańską opracowaliśmy schemat identyfikacji zanieczyszczeń wywołanych substancjami aktywnymi hormonalnie oraz wybranymi farmaceutykami obecnymi w wodach ujmowanych (powierzchniowe, głębinowe, infiltracyjne) oraz po poszczególnych etapach uzdatniania. Opracowanie obejmuje jednorazową lub okresową identyfikację metodami analitycznymi oraz możliwość częstego monitoringu grup związków szybkimi i niedrogimi testami przesiewowymi, które mogą być wykonywane w laboratorium zakładowym. Opracowany schemat metodyki pozwala na znaczącą redukcję kosztów monitoringu oraz na uzyskanie wczesnej informacji o zagrożeniu.

Ze względu na populacyjne oddziaływanie takich substancji oraz rozłożone w czasie skutki, identyfikacja zagrożenia wywołanego występowaniem takich substancji w wodzie do spożycia staje się jednym z istotniejszych problemów współczesnej cywilizacji.

Osoba kontaktowa: Grzegorz Piętowski, TIGRET SP. Z O. O., gp@tigret.eu

fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ