Partner serwisu
11 października 2019

Kompleksowość w procesie inwestycyjnym ...

Kategoria: XXII Kongres WOD-KAN-EKO

...to niezwykle istotny element, poprzedzony gruntownym, bardzo często długotrwałym przygotowaniem. Więcej na ten temat opowie podczas XXII Kongresu WOD-KAN-EKO (13-15 listopada 2019, Łódź) Tomasz Piotrowski, Prezes Zarządu Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej Sp. z o. o.

Kompleksowość w procesie inwestycyjnym ...

Kompleksowość w procesie inwestycyjnym to niezwykle istotny element, poprzedzony gruntownym, bardzo często długotrwałym przygotowaniem. Najistotniejszy w inwestycjach miejskich jest sam mieszkaniec. Kontakt z nim, jego opinia, a nawet włączenie go w działania, jest wartością dodaną tego procesu. Warto zaznaczyć, że kompleksowe podejście do zmian należy zacząć właśnie od zdiagnozowania potrzeb każdego z terenów objętych działaniami. Łódzka Spółka Infrastrukturalna przy udziale Miasta Łódź rozpoczęła przygotowania do całościowych zmian w kilku osiedlach mieszkaniowych w Łodzi.

Każdy etap realizowanych prac odbywać się będzie przy ścisłej współpracy z komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Łodzi. Po zakończeniu rozpoznania potrzeb i możliwości osiedli, przechodzimy do realizacji. Rozpoczynamy od prac podziemnych, tj. od wybudowania bądź zmodernizowania istniejących już sieci kanalizacyjnych, wodociągów a nawet gdzieniegdzie przepompowni ścieków. W zależności od ukształtowania terenu oraz możliwości infrastrukturalnych osiedla zyskają nowe chodniki, często ścieżki rowerowe, oświetlenie a także elementy małej architektury. Jednak aby śmiało móc powiedzieć o kompleksowym podejściu, nie wolno zapomnieć o placach zabaw, które tak integrują społeczności lokalne, oraz o termomodernizacji przychodni czy placówek oświatowych.

fot. 123rf.com/zdj.ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ