Partner serwisu
28 lutego 2019

Klucz Sukcesu dla dra Tadeusza Rzepeckiego

Kategoria: V Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

Podczas V Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN (22 lutego 2019 r., Szczyrk) wyróżnienie w postaci Klucza Sukcesu, przyznawane przez redakcję czasopisma „Kierunek WOD-KAN” i portalu kierunekWODKAN.pl, odebrał dr Tadeusz Rzepecki, Prezes Zarządu Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o., Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie".

Klucz Sukcesu dla dra Tadeusza Rzepeckiego

Klucz Sukcesu wręczył Tadeuszowi Rzepeckiemu Adam Grzeszczuk, Prezes Zarządu BMP Sp. z o.o., wydawcy m.in. czasopisma "Kierunek Wod-Kan" i portalu kierunekWODKAN.pl. A laudację na cześć nagrodzonego wygłosił Tadeusz Pilarski, Prezes Zarządu Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji S.A.

Laudacja z okazji przyznania Prezesowi Zarządu Tarnowskich Wodociągów Sp. z o.o. Tadeuszowi Rzepeckiemu Statuetki Klucza Sukcesu

Szanowni Państwo,

Nie jestem zaskoczony, że Kapituła Klucza Sukcesu postanowiła przyznać w tym roku to wyróżnienie mojemu serdecznemu koledze Tadeuszowi Rzepeckiemu. Jego charakterystyczną cechą jest pracowitość i wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia celu. Z prezesem Rzepeckim poznaliśmy się w 2005 roku, kiedy zostaliśmy wybrani do Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. Od tej chwili miałem okazję obserwować jego tytaniczną pracę na wielu płaszczyznach, nie tylko zawodowych. Pewnie niewielu z państwa wie, że Tadeusz Rzepecki pochodzi z Sosnowca. Swoją drogę naukową rozpoczął na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie w 1981 roku uzyskał tytuł magistra na kierunku Fizyki Stosowanej na wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii. Jego zamiłowanie do nauki kontynuowane było w Krakowie, na Politechnice Krakowskiej, gdzie w 2003 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie chemii, przedstawiając pracę pt. „Badania nad utylizacją odpadów z procesu oczyszczania ścieków komunalnych i odzyskiem z nich związków fosforu”. Trzykrotnie był słuchaczem studiów podyplomowych, które ukończył w 1985 r. i 1994 na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz w 2003 r. na Politechnice Krakowskiej.

Równie imponująco przedstawia się jego kariera zawodowa, którą rozpoczął w sektorze prywatnym w Zakładach Azotowych w Tarnowie, jako technolog (1981-1991). Następnie w latach 1991 – 1995 pełnił obowiązki kierownika Laboratorium Analiz Instrumentalnych i kierownika ds. jakości laboratorium w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Tarnowie. Od 1995 do 1998 r., jako pełnomocnik Zarządu Miasta Tarnowa pracował w zespole ds. utworzenia Tarnowskiej Grupowej Oczyszczalni Ścieków, by w latach 1998 – 2003 pracować na rzecz tejże spółki, jako wiceprezes Zarządu. W wyniku publicznego konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu Tarnowskich Wodociągów sp. z o. o. Tadeusz Rzepecki w dniu 1 grudnia 2003r. objął obowiązki szefa tarnowskich wodociągów i pełni tę funkcję do chwili obecnej.

Pragnę również nadmienić, że kolega Rzepecki aktywnie udziela się zawodowo i społecznie w:

  • Komitecie Ochrony Środowiska przy Krajowej Izbie Gospodarczej - od 2000r.,
  • Komitecie Gospodarki Miejskiej przy Krajowej Izbie Gospodarczej - od 2012r.,
  • Sekcji Inżynierii Sanitarnej - od 2011 r.,
  • Komitecie Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk - od 2011r.,
  • Radzie Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Wisły - od 2012r.,
  • Tarnowskim Towarzystwie Naukowym,
  • Radzie Programowej czasopisma "Technologia wody",
  • Radzie Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" w Bydgoszczy, (gdzie od 2011r. przewodniczy Radzie IGWP).

Nie dziwi, więc fakt, że w latach 2012-2016 otrzymał tytuł Srebrnego, Złotego i Diamentowego Inżyniera w plebiscycie Przeglądu Technicznego.

Swoją pasją do nauki i historii dzieli się, jako nauczyciel akademicki, autor kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych oraz monografii, a także współautor kilku książek, w tym „Encyklopedii Tarnowa”.

Na zakończenie chciałem podkreślić, że jako członek rady IGWP jestem dumny, że Tadeusz Rzepecki przewodniczy Radzie Izby. To właśnie jemu i pani Prezes Dorocie Jakucie branża wod-kan zawdzięcza w miarę bezbolesne wejście w nową rzeczywistość nakreśloną w obecnym Prawie Wodnym.

                                                                                                                                                                                    

Korzystając więc ze sposobności jakim jest przyznanie przez Kapitułę statuetki Klucza Sukcesu Tadeuszowi Rzepeckiemu w dowód uznania za jego tytaniczną pracę na rzecz naszej branży pragnę powiedzieć DZIĘKUJĘ!

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ