Partner serwisu
17 stycznia 2018

Profesor Andrzej Blikle wystąpi podczas Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

Kategoria: IV Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstem Wod-Kan

Andrzej Blikle, biznesmen, autor książki wygłosi wykład specjalny podczas IV Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN (22-23 luty 2018 r., Hotel Belweder, Ustroń).

Profesor Andrzej Blikle wystąpi podczas Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

Przedmiotem wykładu będzie przedstawienie słuchaczom nowych idei związanych z zarządzaniem. Na gruncie filozoficznym są one znane od czterech tysięcy lat i można je streścić słowami: “ludzie wolni i szczęśliwi pracują lepiej”. Jednak stosunkowo od niedawna (kilkadziesiąt lat) nabierają praktycznego wymiaru w tym sensie, że pojawia się coraz więcej firm, które potrafią je wdrożyć i dzięki temu osiągnąć spektakularne sukcesy. Ostatnio opisał je w bardzo przekonywujący sposób Frederic Laloux i nazwał organizacjami turkusowymi, a Profesor Blikle w ciągu ostatnich trzech lat znalazł w Polsce kilkadziesiąt takich firm, a zmierzających w tym kierunku około 300.

Andrzej Blikle – Profesor zwyczajny w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk i blisko 30 innych organizacji. Prowadził wykłady na uniwersytetach w USA, Kanadzie, Danii i Szwecji. W latach 1990-2010 prezes firmy A.Blikle, dziś członek rady nadzorczej. Honorowy prezes stow. Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smith’a, honorowy członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Od roku 2008 prowadzi firmę doradczą w obszarze zarządzania jakością, a ostatnio również samoorganizacji turkusowej. Jego książka „Doktryna jakości — rzecz o skutecznym zarządzaniu” zajęła I miejsce w konkursie Dziennika Gazety Prawnej w kategorii „Najlepszy poradnik ekonomiczny”, a przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie została uznana za „najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-2015”.

Program konferencji sprawdzisz tutaj.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ