Partner serwisu
22 lutego 2017

Jolanta Krawczyk o wartościowaniu jako elemencie porządkującym organizację przedsiębiorstwa

Kategoria: III Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

Początek roku to zawsze dobry czas na robienie porządków. W jaki sposób wykorzystać wartościowanie do porządkowania organizacji przedsiębiorstwa? O tym podczas III Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN mówiła Jolanta Krawczyk z eduPartners.

Jolanta Krawczyk o wartościowaniu jako elemencie porządkującym organizację przedsiębiorstwa

– Trudność pracy to jeden z głównych elementów wartościowania. Obciążenie pracą w dużych przedsiębiorstwach nie jest aż takie jak w mniejszych firmach. W przypadku tych drugich pracownicy mogą mieć dodatkowy zakres zadań, czesto występuje hybrydowość stanowisk. To też element, który wpływa na wartość pracy czyli wycenę stanowiska – podkreśliła Jolanta Krawczyk, prezes eduPartners.

Jolanta Krawczyk wskazała, że dwa czynniki kształtujące politykę płacową niezależne od decydentów przedsiębiorstw to rynek wynagrodzeń oraz podaż pracowników określonego rodzaju.

– Branża boryka się z pozyskaniem pracowników technicznych oraz wysoko wykwalifikowanych robotników. Wartościowanie wpływa na takie uporządkowanie polityki płacowej, która sprosta oczekiwaniom rynku i da możliwość rekrutacji i utrzymania tych pracowników. To jednak spore wyzwanie organizacyjne. Właściwie wdrożone gwarantuje jednak optymalny podział zadań, procedury oraz modyfikację regulaminu wynagrodzeń – dodała Jolanta Krawczyk.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ