XVII Kongres WOD-KAN-EKO 2014: Okazja do wymiany doświadczeń
– Problemy branży często są podobne, czasami różne. W Łodzi mamy specyficzną sytuację i jedyną w Polsce – trzy spółki: ŁSI, ZWiK oraz GOŚ. Myślę, że to tym bardziej doskonała okazja do wymiany doświadczeń – podkreślał Maciej Borkowski, prezes Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi, podczas uroczystego otwarcia 6 listopada XVII Kongresu Naukowo-Techniczego WOD-KAN-EKO 2014
– Jestem dumny, że w tym roku spotykamy się w Łodzi. Takie wydarzenie jest dla każdego możliwością do rozwoju – powiedział Radosław Łuczak, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej podczas rozpoczącia Kongresu WOD-KAN-EKO 2014. – Trzeba coś po sobie zostawić. Niech po tej konferencji pozostanie nam trochę wiedzy – dodał.
Znaczenie kongresu podkreślił także Jerzy Zwoździak, prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej: – Gospodarka wodna, gospodarka ściekowa niosą za sobą różne wyzwania. Nami rządzi Ramowa Dyrektywa Wodna i Ramowa Dyrektowa Ściekowa. Próbujemy sie dostosować, a ta konferencja ma nam w tym pomóc.
O znaczeniu tego spotkania dla branży mówiła Dorota Jakuta, prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie: – Niech dyskusja, wypracowane wnioski podczas tego kongresu służą branży. Branża dokonała już wiele przez te 25 lat i jest jedną z najlepiej rozwiniętych. Ale to nie znaczy wszystko. Ostatnia prosta, aby zrealizować zobowiązania.
Każdego roku spotykamy się w innym miejscu. W tym roku gościmy w Łodzi. – Wszystko zawdzięczamy wodzie – stwierdził Romuald Bosakowski, prezes ZWiK Łódź. – Łódź przez 150 lat rozwinęła się w sposób porównywalny z miastami europejskimi – dodał.